V Libereckém kraji silně mrzne, na Jizerce naměřili minus 19,7 stupňů

Liberec - Mrazy v Česku zatím příliš nepolevují. Na rašeliništi na Jizerce v Jizerských horách ukazovaly teploměry dnes v 06:00 minus 19,7 stupně. Včera to bylo minus 19,9 stupňů. Řidiči by měli být na Liberecku opatrní, silnice jsou namrzlé.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Hlavní tahy jsou většinou jen holé a vlhké a s opatrností sjízdné. Pozor by si měli dát motoristé v horských oblastech a na silnicích nižších tříd, které se nesolí. Leží na nich zledovatělá vrstva ujetého sněhu a mohou klouzat.

Zatímco na Jablonecku a Semilsku je dnes ráno většinou jasno a teploty se pohybují kolem minus šesti stupňů, na Liberecku, kde je obloha zatažená nízkou oblačností, klesly teploměry na některých místech až k minus deseti.

Momentálně díky chladnému a suchému počasí sněhu nepřibývá ani neubývá, ale od čtvrtka začnou opět poměrně výrazně stoupat teploty. V sobotu očekáváme denní maxima dokonce mezi 4 a 9 °C, což bude pochopitelně spjaté s teplotami nad bodem mrazu i v horských oblastech, uvedlo meteocentrum.cz.

Ze středních poloh se tedy sníh velmi pravděpodobně zcela vytratí a ve vyšších nadmořských výškách jej také výrazně ubude, i když nějaký na zemi nejspíše zůstane.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na noc a sobotu 19. ledna

18.01.2019 09:33 Tlaková výše ustoupí ze střední Evropy dále k východu, informuje portal.chmi.cz.

Zima jako když praští: Denní teploty klesnou o víc než 10 stupňů, v noci…

18.01.2019 08:23 Zatímco čtvrtek byl teplotně velmi příjemný a na mnoha místech země se teploty pohybovaly kolem 10…

Přívaly sněhu v Alpách? Dle expertů nic mimořádného. VIDEO medvěda se…

17.01.2019 16:42 Aktualizováno Přívaly sněhu, s nimiž se v uplynulých dnech potýkali lidé v německých a rakouských Alpách, jsou…

V Jeseníkách se utrhla lavina. Největší za posledních 20 let, odhaduje…

17.01.2019 16:08 Jeseníky hlásí hodně sněhu, v nejvyšších partiích je ho průměrně až 180 centimetrů a na hřebenech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama