V Libereckém kraji silně mrzne, na Jizerce naměřili minus 19,7 stupňů

Liberec - Mrazy v Česku zatím příliš nepolevují. Na rašeliništi na Jizerce v Jizerských horách ukazovaly teploměry dnes v 06:00 minus 19,7 stupně. Včera to bylo minus 19,9 stupňů. Řidiči by měli být na Liberecku opatrní, silnice jsou namrzlé.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Hlavní tahy jsou většinou jen holé a vlhké a s opatrností sjízdné. Pozor by si měli dát motoristé v horských oblastech a na silnicích nižších tříd, které se nesolí. Leží na nich zledovatělá vrstva ujetého sněhu a mohou klouzat.

Zatímco na Jablonecku a Semilsku je dnes ráno většinou jasno a teploty se pohybují kolem minus šesti stupňů, na Liberecku, kde je obloha zatažená nízkou oblačností, klesly teploměry na některých místech až k minus deseti.

Momentálně díky chladnému a suchému počasí sněhu nepřibývá ani neubývá, ale od čtvrtka začnou opět poměrně výrazně stoupat teploty. V sobotu očekáváme denní maxima dokonce mezi 4 a 9 °C, což bude pochopitelně spjaté s teplotami nad bodem mrazu i v horských oblastech, uvedlo meteocentrum.cz.

Ze středních poloh se tedy sníh velmi pravděpodobně zcela vytratí a ve vyšších nadmořských výškách jej také výrazně ubude, i když nějaký na zemi nejspíše zůstane.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí do konce prázdnin: Má smysl plánovat další dovolené?

16.07.2019 22:06 Aktualizováno Česko prožívá poměrně chladné léto a situace se nezlepší ani v jeho druhé polovině, naopak. Ke…

Předpověď na noc a středu 17. července

16.07.2019 09:13 Nad střední Evropou se bude nacházet nevýrazné tlakové pole, uvedl portal.chmi.cz

Na Česko se valí mlhy, deště, bouřky. Počasí bude stát za to

15.07.2019 22:31 Aktualizováno Počasí bude v Česku tento týden náležitě proměnlivé. Zatímco zpočátku se po ránu budou objevovat…

Sucho v Česku má katastrofální následky, úrodu navíc decimují hraboši

15.07.2019 16:43 Sucho z Česka během minulého týdne mírně ustoupilo, trpí jím především severní polovina republiky.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama