V Čechách bylo jako na jaře, padlo několik teplotních rekordů

České Budějovice - Ačkoli máme 10. prosince, teploty v Čechách připomínaly spíše jaro. Severní Morava a Slezsko na tom byly hůře. V neděli se má ale ochladit na celém území ČR.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Nejvyšší teploty dnes meteorologové naměřili zejména ve středních a jižních Čechách. "V závěsu byla severní Morava a Slezsko," uvedl Martin Tomáš z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Nejvyšší hodnoty na jihu Čech ukazovala stanice v Husinci, kde bylo 13,8 stupně Celsia. Ale tato hodnota zde nepředstavuje rekord pro 10. prosinec.

Ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku dnes naměřili 10,5 stupně Celsia, což bylo o půl stupně více než v roce 1979. V Lenoře na Prachaticku pak teplota vystoupila na 9,3 a v Hliništi na Prachaticku na 9,4 stupně.

Psali jsme:  

"Rekord byl překonán i na nejchladnější stanici, kterou je šumavská Perla. Na ní bylo dnes 8,3 stupně, což je o 0,3 stupně více než v roce 1986," uvedl Jaroslav Hintermüller z českobudějovického hydrometeorologického ústavu. "Třeba v roce 1982 byly teploty ještě vyšší," dodal.

Nejvyšší rekordní teplotu pro dnešní den meteorologové zaznamenali ve středočeské Čáslavi. Teplota 13,6 stupně Celsia o rovné dva stupně přesáhla dosavadní nejvyšší teplotu na této stanici z roku 1979. Nad 13 stupňů teploměr ukázal ještě v Brandýse nad Labem a šumavském Vimperku.

V neděli bude přes naše území procházet studená fronta, která tyto teplé a relativně slunečné dny ukončí, informuje meteocentrum.cz. Denní maxima kolem 5 °C by ale měla vydržet až do pondělí a výraznějšího ochlazení k teplotám kolem 0 °C se pravděpodobně dočkáme až v úterý.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na příští týden: Česko zapadá sněhem, teploty klesnou…

14.12.2018 22:57 Aktualizováno Sněhová pokrývka, možné kalamity a až -10 stupňů. Tak bude v České republice vypadat podle…

Předpověď počasí na noc a sobotu 15. prosince

14.12.2018 09:17 Ve studeném vzduchu bude počasí u nás ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry,…

Silnice na Vysočině včetně D1 jsou sjízdné, kolaps způsobil mnohamilionové…

13.12.2018 18:24 Aktualizováno Dálnice D1 na Vysočině byla dnes vpodvečer po středečním a dnešním kolapsu průjezdná už v obou…

Jaké počasí bude v roce 2019? Meteorologové prozradili, co říkají modely

13.12.2018 14:34 Aktualizováno Jaké budou první měsíce nového roku? Pokud se zeptáte meteorologů, řeknou vám, že je příliš brzy na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama