Vánoce na sněhu? Aktuální předpověď

Praha - Předpověď ještě není zcela jistá, ale sníh už je velmi nepravděpodobný. Každoroční zájem o bílé Vánoce je v posledních letech většinou neúspěšný a ačkoliv do svátků ještě zbývá více než týden, znovu to podle předpovědních modelů začíná vypadat "bledě". Čím dál pravděpodobnější je blátivý ráz počasí - čemuž mohou tradičně snadněji uniknout hory. Informuje Meteocentrum.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Vánoce v Praze

Přitom do konce tohoto týdne čekáme teploty, které se za zimní považovat určitě dají. Budeme pod vlivem mohutné tlakové výše, což způsobí částečnou teplotní inverzi. Na obloze se objeví buď slunce, a nebo nízká inverzní oblačnost, tedy zataženo. Denní teploty většinou nebudou překračovat +3 °C, noční půjdou pod nulu, často i pod -5 °C. Sníh z oblohy ovšem nevydolujeme. Nejbližší srážky se očekávají v noci z neděle na pondělí, a budou spíše dešťové, přinejmenším v nižších polohách.

Příští týden bude zpočátku podobný jako konec toho současného, s dalšími dny, jak se budou blížit Vánoce, však roste pravděpodobnost, že se prosadí teplejší západní proudění. To by přineslo občasný déšť a teploty spíše kolem +5 °C, a lehce nad nulou i v noci. To je nyní nejpravděpodobnější scénář počasí na sváteční dny. Na druhém místě je varianta s teplotami stále blízko nuly, ale beze srážek. Varianta silných mrazů a suchého počasí je již málo pravděpodobná. A nejméně šancí máme na vlhkou studenou variantu - tedy na mráz a sněžení. Ta už je téměř vyloučena, ač by asi byla nejžádanější.

Výhled na vánoční svátky bude samozřejmě ještě upřesněn, resp. upřesňován na našem webu, a to každý den.

Témata: Počasí | Vánoce
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ledovka, náledí, námraza a černý led. Jaký je mezi nimi rozdíl?

11.12.2018 10:05 Čtyři pojmy, které se nejčastěji skloňují v zimních měsících, jistě už slyšel každý. Jen málokdo…

Česko zasypává sníh. Komplikace v dopravě, roste počet nehod

11.12.2018 09:40 Aktualizováno Kvůli nočnímu občasnému sněžení na jižní Moravě jsou některé silnice druhé a třetí třídy sjízdné…

Předpověď počasí na noc a středu 12. prosince

11.12.2018 09:17 Ve studeném vzduchu se bude tlaková níže nad Polskem vyplňovat, informuje portal.chmi.cz.

Výstraha meteorologů: Česko pokryje náledí, přižene se sněžení

11.12.2018 08:17 Českou republiku v noci na středu zasáhne náledí a zmrazky. Dnes na to ve výstraze upozornil Český…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama