Intenzivní sněžení, vichřice a náledí. Meteorologové vydali několik výstrah

Praha - Meteorologové dnes vydali hned několik výstrah. Na většině území Česka bude až do čtvrtka intenzivně sněžit. Ve vyšších polohách se mohou kvůli silnému větru tvořit závěje a sněhové jazyky. Od středečního večera do čtvrtečního rána hrozí tvorba náledí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

"V severovýchodní polovině našeho území občasně sněží, na horách trvale. V průběhu úterního večera a noci na středu se sněžení rozšíří na celé území a na horách zesílí. Intenzivně bude sněžit až do čtvrtka," uvedli meteorologové.

Maximální výška sněhové pokrývky se bude v nižších polohách pohybovat do sedmi centimetrů převážně mokrého sněhu, ve vyšších polohách při celodenním mrazu napadne pět až 20 centimetrů prachového sněhu. Na horách bude sněžit trvale a vydatně, napadne tam 20 až 50 centimetrů prachového sněhu. V Jizerských horách, Krkonoších a Orlických horách pak připadne místy i více než půl metru.

Výstraha ČHMÚ s vysokým stupněm nebezpečí před novou sněhovou pokrývkou platí pro polohy od 800 metrů nad mořem v Pardubickém, Královéhradeckém a Libereckém kraji, a to od dnešního poledne do čtvrtečních 09:00. Ve zbytku republiky s výjimkou Jihomoravského kraje je pak v platnosti výstraha s nízkým stupněm nebezpečí od dnešních 20:00 do čtvrtečního rána. Ve středu večer a v noci na čtvrtek se budou místy vytvářet zmrazky nebo náledí.

Psali jsme:  

"Nejsilnější vítr předpokládáme od úterního večera do středy dopoledne, kdy budou nárazy dosahovat v nižších polohách hodnot kolem 70 km/h, na horách kolem 110 km/h," uvedli dále meteorologové.

"Při větrném počasí a intenzivním sněžení se budou až do čtvrtečního večera vytvářet od středních poloh (nad 500 m n. m.) sněhové jazyky, na horách závěje," dodal ČHMÚ.

Předpověď na středu (00-24):
Zataženo až oblačno, občasné sněžení, na horách sněžení trvalé a vydatné. V noci a zpočátku dne v polohách pod 400 m i srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C, večer místy tvorba náledí a zmrazků, v 1000 m na horách kolem -3 °C. Silný západní vítr 8 až 12 m/s, s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), na horách místy kolem 30 m/s (110 km/h). Během dne vítr zmírní na čerstvý 6 až 10 m/s, s nárazy kolem 15 m/s, na horách místy kolem 25 m/s (90 km/h) a večer se bude měnit na severozápadní a bude dále slábnout. Po celé období od vyšších poloh tvorba sněhových jazyků, na horách i závějí.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Oblačno až zataženo, se sněhovými přeháňkami. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty -5 až -1 °C, během dne od severu ochlazování. Čerstvý severozápadní postupně severní vítr 4 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (kolem 70 km/h), bude postupně slábnout. Od středních poloh se budou do odpoledne nadále místy tvořit sněhové jazyky, od vyšších i závěje.

Předpověď na pátek (00-24):
Oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky, postupně od západu polojasno a slábnutí srážkové činností. Nejnižší noční teploty -8 až -12 °C, v údolích ojediněle kolem -15 °C. Nejvyšší denní teploty -9 až -5 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 3 až 7 m/s bude postupně od západu slábnout.

Loading...
Témata: Počasí | Zima
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouřlivé počasí opět udeří. Meteorologové vydali výstrahu před krupobitím…

19.06.2019 12:48 Východní část České republiky zasáhnou dnes odpoledne a ve čtvrtek odpoledne silné bouřky s…

Předpověď na noc a čtvrtek 20. června

19.06.2019 08:58 Od západu začne počasí u nás ovlivňovat zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude vrcholit příliv…

Počasí, jaké jsme letos ještě nezažili. Do Česka přijdou pravé letní tropy

19.06.2019 08:29 Po řadě tropických dní si Česko tento týden může oddechnout. Vyjma středy a čtvrtka teploty v…

Kritické počasí v Česku? Odborníci prozradili, co se na nás řítí. Bojí se

18.06.2019 23:40 Aktualizováno Česko má za sebou několik tropických dní, které doprovodily silné bouřky s deštěm. Mohlo by se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama