Pozor v Krkonoších, lavinové nebezpečí stouplo na 3. stupeň

Pec pod Sněžkou - Horská služba v Krkonoších po silném sněžení vyhlásila dnes ráno třetí stupeň lavinového nebezpečí. Ten znamená, že uvolnění laviny je možné již při malém zatížení, a to zejména na strmých svazích.

Přidejte svůj názor

Krkonoše - Špindlerův Mlýn

Na hřebenech Krkonoš napadlo za posledních 48 hodin zhruba 55 centimetrů sněhu. Například na Luční boudě dnes ráno podle horské služby leželo zhruba 45 centimetrů čerstvého sněhu, před sněžením dosahovala sněhová pokrývka zhruba 40 centimetrů.

Na horách fouká silný nárazový vítr, který například dnes ráno zastavil horní úsek lanovky z Růžové hory na Sněžku, v provozu je pouze spodní úsek lanovky z Pece na Růžovou horu. Například ve Skiareálu Špindlerův Mlýn byly dnes ráno všechny lanovky v provozu.

Psali jsme:  

Člen horské služby Robert Dlouhý uvedl, že sníh padal za působení větru, a proto je na závětrných stranách a žlabech uložené větší množství sněhu. "Sníh napadl na zledovatělou sněhovou pokrývku a sněhová pokrývka v těchto místech vykazuje malou stabilitu," uvedl Dlouhý.

Poslední obětí laviny v Krkonoších se 5. února 2015 stal při sjíždění Malé Studniční jámy skialpinista (28). Před ním se obětí laviny v Krkonoších stala na konci prosince 2008 skialpinistka (36), kterou sníh zasypal v takzvané Červinkově muldě.

Zhruba 20 centimetrů sněhu napadlo v noci na dnešek také v nejvyšších partiích Orlických hor, kde je 55 centimetrů sněhu.

Témata: Krkonoše | Laviny
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chystáte se o víkendu na sjezdovky? Podívejte se na předpověď, ať vás…

15.12.2018 09:28 Lyžařská sezóna začíná. Horské areály hlásí dostatek sněhu nejen pro běžkaře, ale i na sjezdovkách.…

Předpověď počasí na noc a neděli 16. prosince

15.12.2018 09:13 Od západu bude postupovat okluzní fronta, která se bude nad naším území rozpadat, informuje portal…

Dopravu na D1 komplikuje sněžení. Potíže hlásí i další regiony, D35 namrzá

15.12.2018 08:58 Dopravu na dálnici D1 na Vysočině mohou dnes komplikovat sněhové přeháňky. Na některých místech…

Předpověď počasí na příští týden: Česko zapadá sněhem, teploty klesnou…

14.12.2018 22:57 Aktualizováno Sněhová pokrývka, možné kalamity a až -10 stupňů. Tak bude v České republice vypadat podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama