Německo pustoší tlaková níže Axel: Orkán, záplavy, vydatné sněžení, varují meteorologové

Berlín/Vídeň - Němečtí meteorologové vydali výstrahu před tlakovou níží Axel. Dnes a ve čtvrtek přinese vydatné srážky a na mnoha místech bude foukat silný vítr. Na pobřeží Severního a Baltského moře hrozí místní záplavy v důsledku vzedmutí ústí řek, do kterých vítr tlačí vodu z moře. Bavorská policie už nyní hlásí řadu nehod. Potíže už má také Rakousko.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Na severu a východě Německa podle meteorologů hrozí bouře, v horských oblastech bude vydatně sněžit a na silnicích se budou tvořit sněhové jazyky. Počáteční déšť se ve sněhové srážky začne měnit dnes večer.

U Severního moře a na vrcholcích některých hor by vítr mohl dosahovat až síly orkánu. Na některých místech severního Německa dosahoval až 110 kilometrů za hodinu už v noci na dnešek. Polevit by měl silný vítr až v noci na čtvrtek.

Ve středoněmeckých horách napadlo už několik desítek centimetrů sněhu. Nejvíce se sněhová pokrývka zvýšila v Harzu, kde napadlo až 20 centimetrů nového sněhu, kolem deseti centimetrů přibylo i v horských pásech hraničících s Českem: Šumavě, Smrčinách či Krušných horách.

Psali jsme:  

V Bavorsku dnes a ve středu první sníh letošní zimy způsobil stovky nehod. Na řadě míst na severozápadě Německa v noci na dnešek popadaly stromy na železnici. Vlaky nejezdí na některých regionálních tratích v okolí Hamburku, Kielu a Hannoveru.

Co se týče Rakouska, nejvíce nasněžilo v Horních Rakousích, které hraničí s Jihočeským krajem. Na hoře Feuerkogel mezi Salcburkem a Lincem naměřili dnes vítr o síle 161 kilometrů za hodinu. Silný vítr napáchal značné škody ve Vídni. Z lešení na Votivním kostele v centru města strhl část obřího reklamního plakátu. Na jeho zpětném upevnění pracovalo 14 hasičů téměř dvě hodiny. V horách východní části Rakouska hrozí nebezpečí pádu lavin.

Loading...
Témata: Německo | Počasí | Zima
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouřlivé počasí opět udeří. Meteorologové vydali výstrahu před krupobitím…

19.06.2019 12:48 Východní část České republiky zasáhnou dnes odpoledne a ve čtvrtek odpoledne silné bouřky s…

Předpověď na noc a čtvrtek 20. června

19.06.2019 08:58 Od západu začne počasí u nás ovlivňovat zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude vrcholit příliv…

Počasí, jaké jsme letos ještě nezažili. Do Česka přijdou pravé letní tropy

19.06.2019 08:29 Po řadě tropických dní si Česko tento týden může oddechnout. Vyjma středy a čtvrtka teploty v…

Kritické počasí v Česku? Odborníci prozradili, co se na nás řítí. Bojí se

18.06.2019 23:40 Aktualizováno Česko má za sebou několik tropických dní, které doprovodily silné bouřky s deštěm. Mohlo by se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama