Vedra budou pokračovat. Příští týden budou teploty nadále překonávat 30 stupňů

Praha - Do konce srpna se postupně ochladí, budou se ale střídat horké a chladné dny. Příští týden však budou teploty stále ještě šplhat nad 30 stupňů.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Letní počasí
doporučujeme

Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi. Objem srážek se bude celkově držet na dlouhodobém průměru, mezi jednotlivými regiony však budou podle meteorologů velké rozdíly.

Týdenní průměry denních teplot se od příštího týdne do přelomu srpna a září sníží postupně ze zhruba 25 stupňů na 21 stupňů. "Zejména zpočátku bude cirkulace nad střední Evropou výraznější, takže musíme počítat s četnějším střídáním teplých a chladných dní," uvedli pracovníci ČHMÚ.

Příští týden ještě přinese tropické třicítky, a to především na Moravě a ve Slezsku. V úterý se rtuť může podle předpovědi ústavu dostat až na 32 stupňů Celsia a ve čtvrtek na 33 stupňů. Čtvrteční teploty v Čechách a na Moravě se ale budou značně lišit. Vedra nad 30 stupňů platí pro východ republiky, zatímco na západě Česka bude místy jen 16 stupňů.

Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až zataženo, během dne na severozápadě Čech přechodně i polojasno. Na Moravě, ve Slezsku a v jižních Čechách občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky, jinde jen ojediněle přeháňky. Večer v Čechách od západu vyjasňování. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, na Moravě a ve Slezsku 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s se během dne bude měnit na severní až severovýchodní, večer bude v Čechách slábnout.

Předpověď na pondělí (00-24):
Polojasno až skoro jasno. V noci zpočátku na jihu Čech, na Moravě a ve Slezsku oblačno až zataženo a místy déšť. Ráno v Čechách ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, na Moravě a ve Slezsku 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na východní až jihovýchodní.

Předpověď na úterý (00-24):
Jasno až polojasno, postupně v Čechách od západu přibývání oblačnosti a později na západě místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, odpoledne na jižní Moravě a Vysočině místy s nárazy kolem 15 m/s, se bude večer na západě měnit na západní.

Předpověď na středu (00-24):
Oblačno až polojasno, od západu místy přeháňky nebo bouřky, zejména na severozápadě. Na východě srážky jen ojediněle a zpočátku jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, na Moravě a ve Slezsku 26 až 30 °C. Mírný západní, ve východní polovině území zpočátku jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Oblačno až zataženo, na východě zpočátku polojasno. Na většině území déšť nebo přeháňky, místy, zejména na Moravě a ve Slezsku, bouřky, i silné. Nejnižší noční teploty 21 až 17 °C, na západě až 14 °C. Nejvyšší denní teploty v širokém rozmezí, od 16 °C na západě až po 33 °C na východě. Mírný západní až severozápadní, na Moravě a ve Slezsku zpočátku jihozápadní až jižní vítr 3 až 7 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:
Oblačno, místy déšť nebo přeháňky, v pátek na Moravě a ve Slezsku srážky četnější a ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku 18 až 22 °C, postupně 21 až 25 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a neděli 20. října

19.10.2019 08:53 Studená fronta se bude vlnit nad Německem a k nám bude nadále proudit od jihozápadu teplý vzduch,…

Babí léto se louč? Nová předpověď počasí na příští týden ukázala víc

19.10.2019 07:00 Teplo, které v Česku panuje v posledních dnech, se o víkendu pokazí. Teploty padnou až na pouhých…

Předpověď na noc a sobotu 19. října

18.10.2019 09:35 Zvlněná studená fronta se bude nad Německem a Čechami postupně rozpadat a k nám bude nadále proudit…

Předpověď počasí na víkend: Má smysl něco plánovat?

18.10.2019 08:39 Babí léto v Česku opanuje poslední dny. Víkend ale přesto nebude tak teplý, jak by si mnozí přáli.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama