Podzim ukáže přívětivější tvář. Čtěte dlouhodobou předpověď počasí

Praha - Období od 16. října do 12. listopadu 2017 jako celek bude teplotně mírně nadprůměrné, srážkově průměrné až mírně podprůměrné. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Podzimní příroda, ilustrační fotografie

První týden předpovědi bude teplotně nadprůměrný. Druhý týden předpovědi předpokládáme mírně nadprůměrný, třetí a čtvrtý týden pak spíše průměrné. Nejteplejší bude začátek prvního týdne, kdy odpolední teploty vzduchu budou při malé oblačnosti dosahovat teplot až kolem 20 °C.

Ve druhém týdnu předpovědi předpokládáme průměrné nejvyšší denní teploty kolem 14 °C, ve třetím a čtvrtém týdnu už jen kolem 10 °C.

Dlouhodobá průměrná teplota pro zbytek října a první polovinu listopadu je 6,3 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1974, kdy průměr činil 3,3 stupně Celsia. Před čtyřmi lety meteorologové zaznamenali zatím nejvyšší průměr 9,6 stupně nad nulou.

Počasí v nejbližších dnech by mělo odpovídat tereziánskému babímu létu, pro které jsou charakteristické nejen vyšší teploty, ale kvůli prodlužujícím se nocím také mlhy a nízká oblačnost. Podle předpovědi na neděli až středu se mlha a nízká oblačnost bude během dopoledne většinou rozpouštět a přes den pak bude jasno nebo skoro jasno s teplotami kolem 20 stupňů Celsia. Při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti budou o něco níže. Od čtvrtka se už bude zatahovat a místy se objeví i přeháňky nebo déšť.

Předpověď na příští týden

Pondělí (00-24):
Jasno nebo skoro jasno. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, která se ojediněle udrží po celý den. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, v údolích při vyjasnění až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, při celodenní nízké oblačnosti kolem 14 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Úterý (00-24):
Jasno nebo skoro jasno, ráno a dopoledne na většině území mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, která se ojediněle udrží po celý den. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, při malé oblačnosti kolem 5 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, při celodenní nízké oblačnosti kolem 13 °C. Slabý proměnlivý nebo jižní vítr 1 až 4 m/s.

Středa (00-24):
Na většině území mlhy nebo nízká oblačnost s ojedinělým mrholením. Na horách a během dne místy i jinde jasno. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, při malé oblačnosti kolem 5 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, při déletrvajícím slunečním svitu kolem 19 °C. Slabý jižní až jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Čtvrtek (00-24):
Polojasno až oblačno, ráno místy mlhy nebo nízká oblačnost. Večer na západě až zataženo a ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, při malé oblačnosti kolem 5 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C. Slabý, během dne mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:
Oblačno až zataženo, od západu na většině území déšť nebo přeháňky, postupně polojasno až oblačno, místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 19 °C, postupně 12 až 17 °C.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na příští týden: Česko zapadá sněhem, teploty klesnou…

14.12.2018 09:29 Sněhová pokrývka, možné kalamity a až -10 stupňů. Tak bude v České republice vypadat podle…

Předpověď počasí na noc a sobotu 15. prosince

14.12.2018 09:17 Ve studeném vzduchu bude počasí u nás ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry,…

Silnice na Vysočině včetně D1 jsou sjízdné, kolaps způsobil mnohamilionové…

13.12.2018 18:24 Aktualizováno Dálnice D1 na Vysočině byla dnes vpodvečer po středečním a dnešním kolapsu průjezdná už v obou…

Jaké počasí bude v roce 2019? Meteorologové prozradili, co říkají modely

13.12.2018 14:34 Aktualizováno Jaké budou první měsíce nového roku? Pokud se zeptáte meteorologů, řeknou vám, že je příliš brzy na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama