Do Česka přijdou na konci listopadu noční mrazíky

Praha - Průměrné denní teploty se budou příští týden pohybovat kolem osmi stupňů Celsia. Následovat bude mírné ochlazení a ve třetí listopadové dekádě se rtuť teploměru bude pohybovat kolem čtyř stupňů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Počasí
doporučujeme

V noci budou teploty klesat pod bod mrazu. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Teplota vzduchu přes den se bude v následujícím týdnu pohybovat nejčastěji v rozmezí od sedmi do deseti stupňů. Noční minima budou mít hodnotu kolem pěti, koncem týdne kolem dvou stupňů.

V druhém týdnu předpovědi, tedy od 13. listopadu, se zhruba o dva stupně ochladí a v noci už bude jen kolem nuly. Ochlazování bude pokračovat i nadále, na přelomu listopadu a prosince by se mohlo velmi mírně oteplit.

Srážkově nebudou následující čtyři týdny vybočovat z hodnot typických pro toto období roku. "První a poslední týden se jeví průměrný až slabě nadprůměrný s průměrným týdenním úhrnem v rámci České republiky kolem 12 milimetrů," uvádí ČHMÚ.

Předpověď na neděli:
V noci většinou polojasno a zpočátku ojediněle, postupně místy mlhy nebo nízká oblačnost s ojedinělým mrholením, zejména na Českomoravské vrchovině a na Moravě. Přes den místy mlhy nebo nízká oblačnost s ojedinělým mrholením, která se zejména na Českomoravské vrchovině a na Moravě může udržet po celý den. Jinak polojasno. Odpoledne v Čechách od západu přibývání frontální oblačnosti a večer v západní polovině Čech občasný déšť, později v polohách nad 1000 m déšť se sněhem nebo i sněžení.

Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, v Čechách ojediněle při zmenšené oblačnosti až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 8 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C, na Šumavě kolem 11 °C. V noci mírný jižní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Přes den čerstvý jižní až jihovýchodní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. V západních Čechách jen slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, později se bude měnit na mírný západní až severozápadní 2 až 6 m/s.

Předpověď na pondělí:
Zataženo až oblačno. Občas s deštěm, na východě a později i na západě území srážky jen ojediněle. V Čechách nad 900 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C, na východě a jihovýchodě Moravy a ve Slezsku 9 až 12 °C. Mírný severozápadní až severní, na Moravě a ve Slezsku zpočátku jižní
až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na úterý:
Oblačno až zataženo. Zpočátku místy se slabým občasným deštěm, postupně částečné ubývání oblačnosti a srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na jihovýchodě Moravy až 13 °C. Mírný severovýchodní až východní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na středu:
Oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno. Ojediněle se slabým deštěm. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při vyjasnění až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, na západě a jihozápadě Čech kolem 7 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na čtvrtek:
Oblačno až polojasno. Ojediněle mlhy. Ojediněle slabý déšť, nad 900 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při zmenšené oblačnosti až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:
Oblačno až zataženo, jen ojediněle polojasno. Zpočátku ojediněle, postupně místy déšť, na horách srážky sněhové. Ojediněle mlhy.
Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, při zmenšené oblačnosti až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Meteorologové mění předpověď počasí. Bude úplně jiné, než se čekalo

22.08.2019 22:23 Aktualizováno Navzdory tomu, že některé předpovědi počasí počítaly s tím, že příští týden se v Česku začne…

Předpověď na noc a pátek 23. srpna

22.08.2019 09:12 Kolem tlakové výše se středem nad Pobaltím k nám začne proudit teplejší vzduch od jihovýchodu,…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Počasí na první zářijové dny: Je to zlé. Začátek školy proprší?

21.08.2019 13:06 Aktualizováno Začátek školy se nezadržitelně blíží a žákům a studentům zbývá už jen několik posledních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama