Česko zasáhne silný vítr. Hrozí sněhové jazyky, na túry nechoďte

Praha - V celé severní části republiky a na Českomoravské vrchovině bude od dnešního večera až do úterního poledne silně foukat. Frýdlantský výběžek zasáhne vichr o rychlosti 90 kilometrů za hodinu. Na hřebenech hor se očekávají nárazy větru až 108 kilometrů za hodinu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Výstraha meteorologů před velmi silným větrem s vysokým stupněm nebezpečí platí pouze pro okres Liberec od dnešních 19:00 do úterního poledne. V krajích Pardubickém, Královéhradeckém, Ústeckém a zbývajících okresech Libereckého kraje se ve stejných časech předpokládá silný vítr s nízkým stupněm nebezpečí. V Olomouckém a Moravskoslezském kraji bude foukat až do úterního večera.

Ve všech těchto krajích se mohou kvůli větru a sněžení tvořit od brzkého rána sněhové jazyky. Řidiči by měli sledovat dopravní zpravodajství a při řízení jet maximálně opatrně. Lidé by také měli kvůli větru zabezpečit volně položené předměty, turisté by se neměli vydávat na túry po hřebenech hor.

Předpověď na úterý (00-24):
Oblačno až zataženo, od západu sněžení, které bude postupně v západní polovině Čech v polohách pod 500 m přecházet do deště se sněhem nebo deště. Na východě srážky jen ojediněle a zpočátku místy polojasno. Během dne oblačno až zataženo, občasný déšť nebo přeháňky. Nad 600 m, na jihozápadě přechodně nad 900 m srážky sněhové, na horách trvalé sněžení. Na severovýchodě Čech, na Moravě a ve Slezsku převážně srážky sněhové i v nižších polohách. Během večera slábnutí srážek.

Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, v západní polovině Čech kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, na severovýchodě Čech, na Moravě a ve Slezsku -2 až +2 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C, Šumava kolem 0 °C.

Čerstvý jižní vítr 5 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách 20 až 30 m/s (až 110 km/h), na hřebenech hor na severu až 35 m/s (až 125 km/h) se bude měnit na jihozápadní až západní a bude od dopoledne zvolna slábnout. Na horách na severu a na Českomoravské vrchovině od vyšších poloh místy tvorba sněhových jazyků, na hřebenech závějí.

Předpověď na středu (00-24):
Zataženo až oblačno, místy přechodně i polojasno. Zpočátku místy, během dne na většině území sněžení nebo sněhové přeháňky, na jihovýchodě pod 300 m srážky smíšené nebo dešťové. Odpoledne ubývání srážek a místy i oblačnosti. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C. Zpočátku mírný jihozápadní, během dne v Čechách čerstvý západní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Od vyšších poloh místy tvorba sněhových jazyků.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Zpočátku většinou oblačno a zejména na horách místy sněhové přeháňky. Od západu zataženo se sněžením, postupně v polohách pod 700 m, na jihu a západě pod 900 m déšť se sněhem nebo déšť. Odpoledne od severozápadu částečné ubývání oblačnosti a místy přeháňky, nad 500 m sněhové. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, na východě ojediněle až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, v Čechách místy až 7 °C.

Čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, během dne na většině území 7 až 12 m/s, s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), v Čechách ojediněle až 25 m/s, na horách 25 až 30 m/s (až 110 km/h). Od vyšších poloh místy tvorba sněhových jazyků, na horách i závějí.

Předpověď na pátek (00-24):
Většinou oblačno, zpočátku místy, postupně jen ojediněle sněhové přeháňky. Pod 400 m srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 4 až 7 m/s bude odpoledne slábnout.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí do konce prázdnin: Má smysl plánovat další dovolené?

16.07.2019 22:06 Aktualizováno Česko prožívá poměrně chladné léto a situace se nezlepší ani v jeho druhé polovině, naopak. Ke…

Předpověď na noc a středu 17. července

16.07.2019 09:13 Nad střední Evropou se bude nacházet nevýrazné tlakové pole, uvedl portal.chmi.cz

Na Česko se valí mlhy, deště, bouřky. Počasí bude stát za to

15.07.2019 22:31 Aktualizováno Počasí bude v Česku tento týden náležitě proměnlivé. Zatímco zpočátku se po ránu budou objevovat…

Sucho v Česku má katastrofální následky, úrodu navíc decimují hraboši

15.07.2019 16:43 Sucho z Česka během minulého týdne mírně ustoupilo, trpí jím především severní polovina republiky.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama