Na horách bude chumelit, v nížinách se sníh neudrží. Dlouhodobá předpověď

Praha - Meteorologové očekávají, že období od 22. ledna do 18. února 2018 bude jako celek teplotně i srážkově průměrné. Uvedl to dnes server chmi.cz v dlouhodobém výhledu počasí.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Po velmi teplém začátku ledna se teploty u nás postupně dostávají na úroveň dlouhodobých průměrů a v následujících 4 týdnech by se průměrné teploty měly nadále pohybovat v intervalu běžných hodnot pro danou roční dobu. Ze 4 předpovědních týdnů očekáváme jako nejteplejší první týden a jako nejchladnější druhý a čtvrtý týden.

Průměrná teplota v Česku v období od 22. ledna do 18. února činí minus 1,1 stupně Celsia. Nejnižší průměrná teplota minus 10,5 stupně byla v roce 1956, naopak nejvyšší průměrnou teplotu - plus pět stupňů - naměřili meteorologové roku 2002.

I z hlediska celkového množství srážek lze předpokládat, že období 22.1. - 18.2.2018 bude průměrné. Relativně nejvyšší týdenní úhrny očekáváme v prvním týdnu a nejnižší ve třetím předpovědním týdnu. Zatímco na horách budou převažovat srážky sněhové, v nižších polohách se budou sněhové střídat s dešťovými, proto se dlouhodobější výskyt souvislé sněhové pokrývky neočekává.

Sněžit by podle týdenní předpovědi mělo začít na jihozápadě Čech už dnes večer, během noci a v neděli na většině území. V Krušných horách a na Šumavě by podle modelových výpočtů mohlo napadnout deset až 15 centimetrů prašanu, uvedli meteorologové.

Předpověď na příští týden

Pondělí (00-24):
Oblačno až zataženo, zpočátku místy polojasno. V Čechách od jihozápadu na většině území občasné sněžení, později v jihozápadní polovině v polohách pod 800 m přecházející v déšť nebo déšť se sněhem, ojediněle srážky mrznoucí. Na Moravě a ve Slezsku od západu občasné sněžení až večer. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce až -12 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Slabý, postupně mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s, se bude v Čechách večer měnit na západní.

Úterý (00-24):
Zataženo až oblačno, zpočátku na většině území občasný déšť nebo déšť se sněhem. V polohách nad 800 m, v severovýchodní polovině území zpočátku i v nižších polohách, srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a ve Slezsku zpočátku vítr jihovýchodní.

Středa (00-24):
Většinou zataženo, místy mlhy, ojediněle polojasno. Ojediněle mrholení, zpočátku i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, v Čechách místy až 7 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 5 m/s.

Čtvrtek (00-24):
Většinou zataženo nízkou oblačností, místy mlhy, ojediněle mrholení. Během dne v Čechách přechodně místy polojasno. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, v Čechách místy až 8 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s, na západě Čech slabý jihozápadní vítr do 4 m/s.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:
Zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, ojediněle i srážky mrznoucí, o víkendu od středních poloh srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, v neděli -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Meteorologové mění předpověď počasí. Bude úplně jiné, než se čekalo

22.08.2019 22:23 Aktualizováno Navzdory tomu, že některé předpovědi počasí počítaly s tím, že příští týden se v Česku začne…

Předpověď na noc a pátek 23. srpna

22.08.2019 09:12 Kolem tlakové výše se středem nad Pobaltím k nám začne proudit teplejší vzduch od jihovýchodu,…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Počasí na první zářijové dny: Je to zlé. Začátek školy proprší?

21.08.2019 13:06 Aktualizováno Začátek školy se nezadržitelně blíží a žákům a studentům zbývá už jen několik posledních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama