Česko zasáhnou mrazy. Děti, senioři a nemocní by neměli vycházet

Praha - Severní Moravu a Slezsko zasáhne v noci na úterý silný mráz. Minimální teploty tam mohou klesnout pod minus 12 stupňů Celsia, ojediněle k minus 14 stupňům. Lidé by se měli chránit teplým oblečením ve více vrstvách, neměli by zapomínat na zimní boty, rukavice a pokrývku hlavy.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto

Výstraha platí pro Moravskoslezský kraj, Jesenicko a Šumpersko v Olomouckém kraji a Vsetínsko ve Zlínském kraji od dnešních 22:00 do úterních 8:00.

"V noci bude na severní Moravě a ve Slezsku postupně polojasno až jasno. Vát bude jen slabý proměnlivý vítr nebo bude klidno. Minimální teploty se budou pohybovat místy pod minus 12 stupňů Celsia, zejména v místech se sněhovou pokrývkou," informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Malé děti, nemocní či starší lidé by měli omezit pobyt venku. Takzvané holomrazy, tedy mrazy na místech bez sněhu, mohou poškodit vegetaci.

Předpověď na úterý (00-24):
Jasno nebo skoro jasno, zpočátku ojediněle mrznoucí mlhy. Postupně polojasno, na jihu a východě další přibývání oblačnosti, ojediněle slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -5 až -9 °C, ojediněle kolem -13 °C. Nejvyšší denní teploty -4 až 0 °C. Mírný jihovýchodní až východní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na středu (00-24):
Zataženo až oblačno, na jihu a východě místy, jinde ojediněle občasné sněžení. Na jihovýchodě Moravy přechodně déšť se sněhem nebo déšť, ojediněle mrznoucí a tvorba ledovky. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, na severozápadě Čech ojediněle kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Mírný jihovýchodní až východní, postupně severovýchodní až severní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Oblačno až zataženo, místy, zejména na jihu a východě občasné sněžení. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, místy tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na pátek (00-24):
Oblačno až polojasno, místy slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, ojediněle kolem -9 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Slabý východní nebo proměnlivý vítr do 3 m/s.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaro je tu? V Česku dnes padlo 79 teplotních rekordů

18.02.2019 18:18 V Česku opět padaly teplotní rekordy. Dnes je zaznamenalo 79 z celkem 151 stanic, které měří…

Jak daleko do budoucna lze spolehlivě předpovědět počasí?

18.02.2019 13:43 Aktualizováno Předpověď počasí je věda založená na řadě výpočtů, modelů a znalosti fyzikálních zákonitostí. Jenže…

Předpověď počasí na noc a úterý 19. února

18.02.2019 09:03 Vliv tlakové výše nad východní Evropou na počasí u nás zeslábne a přes naše území bude od…

Vedro a prudké ochlazení? Velká předpověď počasí do března

17.02.2019 22:07 Aktualizováno Následující čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné. Nezvykle teplo by mělo být především hned v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama