Na Česko se řítí nejhorší mrazy letošní zimy. Teploty spadnou na mínus 20

Praha - V průběhu příštího týdne zasáhnou Česko největší mrazy letošní zimy. Zhruba v polovině týdne mohou teploty spadnout až k mínus 20 stupňům. Vyplývá to z přehledu Českého hydrometeorologického ústavu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Zima, ilustrační fotografie

Mezi tlakovou níží se středem nad Itálií a tlakovou výší nad severní Evropou k nám začne proudit studený vzduch od severovýchodu. O víkendu začne do střední Evropy proudit kolem rozsáhlé tlakové výše nad severní a postupně severovýchodní Evropou velmi studený vzduch od severovýchodu.

Předpověď na čtvrtek:
Jasno až polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností. Na severovýchodě a během dne postupně i v jižní polovině území oblačno až zataženo a ojediněle slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, při sněhové pokrývce a slabším větru kolem -10 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, v Čechách ojediněle až +4 °C, v 1000 m na horách kolem -7 °C. Zpočátku mírný, postupně čerstvý severovýchodní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na pátek:
Jasno až polojasno, zpočátku ojediněle zataženo nízkou oblačností a slabé sněžení, zejména na jihu a východě. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, při uklidnění větru a sněhové pokrývce kolem -12 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na severovýchodě místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na sobotu:
Jasno až polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností a slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -5 až -9 °C, při uklidnění větru a sněhové pokrývce kolem -14 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +1 °C. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na východě území místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na neděli:
Jasno až polojasno, ojediněle nízká oblačnost a slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -9 až -13 °C, při uklidnění větru a sněhové pokrývce kolem -18 °C. Nejvyšší denní teploty -7 až -3 °C. Mírný severovýchodní až severní vítr 3 až 7 m/s, na východě území místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na pondělí:
Jasno až polojasno, ojediněle nízká oblačnost a slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -10 až -15 °C, při uklidnění větru a sněhové pokrývce kolem -20 °C. Nejvyšší denní teploty -8 až -3 °C. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na severovýchodě místy s nárazy kolem 15 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:
Jasno až polojasno, v závěru období přibývání oblačnosti a místy sněžení. Nejnižší noční teploty -10 až -15 °C, zpočátku při sněhové pokrývce ojediněle kolem -20 °C. Nejvyšší denní teploty -7 až -2 °C.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Měsíc silných mrazů, pak 20 stupňů? Dlouhodobá předpověď ukazuje, kdy…

22.01.2019 22:14 Aktualizováno Česko svírá nejchladnější týden letošní zimy, ano po něm ale nebude zcela vyhráno. Dlouhodobé…

Předpověď počasí na noc a středu 23. ledna

22.01.2019 09:34 Nad centrálním Středomořím se prohloubí tlaková níže a během dne částečně ovlivní i počasí u nás,…

Slezsko a Moravu i dnes trápí smog. Omezte jízdu autem, nabádají…

22.01.2019 08:54 Aktualizováno V Moravskoslezském kraji jsou stále nepříznivé rozptylové podmínky. Imisní limit 50 mikrogramů na…

Mrazy svírají Česko: Teploty v noci klesly k minus 30 stupňům

22.01.2019 07:41 Na šumavské stanici Jezerní slať - Perla naměřili dnes v noci meteorologové minus 29,2 stupně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama