Na Česko se řítí nejhorší mrazy letošní zimy. Teploty spadnou na mínus 20

Praha - V průběhu příštího týdne zasáhnou Česko největší mrazy letošní zimy. Zhruba v polovině týdne mohou teploty spadnout až k mínus 20 stupňům. Vyplývá to z přehledu Českého hydrometeorologického ústavu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Zima, ilustrační fotografie
doporučujeme

Mezi tlakovou níží se středem nad Itálií a tlakovou výší nad severní Evropou k nám začne proudit studený vzduch od severovýchodu. O víkendu začne do střední Evropy proudit kolem rozsáhlé tlakové výše nad severní a postupně severovýchodní Evropou velmi studený vzduch od severovýchodu.

Předpověď na čtvrtek:
Jasno až polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností. Na severovýchodě a během dne postupně i v jižní polovině území oblačno až zataženo a ojediněle slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, při sněhové pokrývce a slabším větru kolem -10 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, v Čechách ojediněle až +4 °C, v 1000 m na horách kolem -7 °C. Zpočátku mírný, postupně čerstvý severovýchodní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na pátek:
Jasno až polojasno, zpočátku ojediněle zataženo nízkou oblačností a slabé sněžení, zejména na jihu a východě. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, při uklidnění větru a sněhové pokrývce kolem -12 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na severovýchodě místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na sobotu:
Jasno až polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností a slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -5 až -9 °C, při uklidnění větru a sněhové pokrývce kolem -14 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +1 °C. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na východě území místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na neděli:
Jasno až polojasno, ojediněle nízká oblačnost a slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -9 až -13 °C, při uklidnění větru a sněhové pokrývce kolem -18 °C. Nejvyšší denní teploty -7 až -3 °C. Mírný severovýchodní až severní vítr 3 až 7 m/s, na východě území místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na pondělí:
Jasno až polojasno, ojediněle nízká oblačnost a slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -10 až -15 °C, při uklidnění větru a sněhové pokrývce kolem -20 °C. Nejvyšší denní teploty -8 až -3 °C. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na severovýchodě místy s nárazy kolem 15 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:
Jasno až polojasno, v závěru období přibývání oblačnosti a místy sněžení. Nejnižší noční teploty -10 až -15 °C, zpočátku při sněhové pokrývce ojediněle kolem -20 °C. Nejvyšší denní teploty -7 až -2 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Meteorologové mění předpověď počasí. Bude úplně jiné, než se čekalo

22.08.2019 22:23 Aktualizováno Navzdory tomu, že některé předpovědi počasí počítaly s tím, že příští týden se v Česku začne…

Předpověď na noc a pátek 23. srpna

22.08.2019 09:12 Kolem tlakové výše se středem nad Pobaltím k nám začne proudit teplejší vzduch od jihovýchodu,…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Počasí na první zářijové dny: Je to zlé. Začátek školy proprší?

21.08.2019 13:06 Aktualizováno Začátek školy se nezadržitelně blíží a žákům a studentům zbývá už jen několik posledních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama