Špatné zprávy od meteorologů: Na to pravé jaro si ještě počkáme

Praha - Období od 19. března do 15. dubna 2018 bude jako celek teplotně podprůměrné. Po přechodném oteplení se k nám vrátilo zimní počasí, které se bude jen velmi pomalu měnit do jarního. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Průměrná teplota v nejbližších dvou týdnech zůstane pod hranicí normálních hodnot. Až v první polovině dubna by se teploty měly dostat do hodnot běžných pro danou roční dobu.

I z hlediska celkového množství srážek lze předpokládat, že období 19.3. - 15.4.2018 bude podprůměrné. "Ze všech 4 předpovědních týdnů očekáváme první (od 19.3) a třetí (od 2.4) předpovědní týden na srážky velmi chudý, ostatní dva týdny se budou z hlediska celkového srážkového úhrnu pravděpodobně pohybovat kolem hranice podprůměrných a průměrných hodnot," uvedli meteorologové. 

Průměrná teplota v nadcházejících čtyřech týdnech je rovných šest stupňů Celsia. Nejchladněji bylo mezi polovinou března a dubna v roce 2013, kdy teplota v průměru dosáhla jen 1,2 stupně Celsia. Naopak nejtepleji bylo touto dobou v roce 1974 s průměrnou teplotou 9,5 stupně.

Před týdnem padaly v Česku teplotní rekordy, nejvyšší hodnotu, 19,5 stupně Celsia, naměřili v neděli v Praze - Karlově. V pátek se ale výrazně ochladilo, začalo sněžit a mrzne i přes den. Silný vítr o tomto víkendu navíc snižuje takzvanou pocitovou teplotu hluboko pod bod mrazu.

Předpověď na příští týden

Pondělí:
Oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky. Na horách a na východě území až zataženo a místy slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -6 až -10 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +1 °C, ve Slezsku kolem -4 °C. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a ve Slezsku místy s nárazy kolem 15 m/s. Během dne bude vítr slábnout a měnit se na severní.

Úterý (00-24):
Oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno. Ojediněle, večer v Čechách od severozápadu místy sněžení. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Mírný severní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Středa (00-24):
Většinou oblačno, zpočátku místy slabé sněžení. Během dne ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, ráno ojediněle náledí. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 5 m/s.

Čtvrtek (00-24):
Skoro jasno až polojasno, později na západě přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:
Převážně polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností. V závěru období od jihu přibývání frontální oblačnosti. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, postupně +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, postupně 6 až 10 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Meteorologové mění předpověď počasí. Bude úplně jiné, než se čekalo

22.08.2019 22:23 Aktualizováno Navzdory tomu, že některé předpovědi počasí počítaly s tím, že příští týden se v Česku začne…

Předpověď na noc a pátek 23. srpna

22.08.2019 09:12 Kolem tlakové výše se středem nad Pobaltím k nám začne proudit teplejší vzduch od jihovýchodu,…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Počasí na první zářijové dny: Je to zlé. Začátek školy proprší?

21.08.2019 13:06 Aktualizováno Začátek školy se nezadržitelně blíží a žákům a studentům zbývá už jen několik posledních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama