Do čtvrtka budou Česko sužovat tropy. O víkendu se počasí rapidně změní

Praha - Uplynulý víkend dával znát, že se do Česka po krátkém ochlazení vrací letní počasí. Do čtvrtka tak budou naše území sužovat tropické teploty, pak se ale prudce ochladí.

Přidejte svůj názor

Letní počasí

V pondělí očekávají meteorologové polojasno až oblačno. Ojediněle se mohou objevit přeháňky nebo bouřky, teploty by se ale měly pohybovat kolem 26 °C.

V úterý rtuť na teploměru poroste až na 28 °C a ani v tento dem Český hydrometeorologický ústav nepředpokládá větší srážky. To stejně platí i ve středu, kdy teploty překonají hranici 30 °C.

Ve čtvrtek se mohou od severozápadu objevit přeháňky nebo bouřky. Denní teploty vystoupají na 31 °C. Pak ale přijde zlom.

Už v pátek se totiž budou maximální denní teploty pohybovat kolem 22 °C až 25 °C. A lépe nebude ani o víkendu, kdy teploty nepřekročí 24 °C.

Víkend by se ale měl obejít beze srážek či bouřek, pouze lokálně se mohou objevit menší přeháňky.

Výrazněji se situace nezmění ani v dalším, posledním červencovém týdnu. Teploty se budou pohybovat mezi 26 až 30 stupni a pokud se objeví srážky či bouřky, tak pouze lokálně.

Změna by měla přijít až začátkem července. V období od 1. do 7. července meteorologové očekávají chladné a deštivé dny s bouřkami, v nichž se budou teploty pohybovat kolem 21 stupňů.

Vyčasí se až koncem týdne a o víkendu teploty vzrostou na příjemných 24 stupňů. Druhý červencový týden, v období od 8. do 14. července, by tak teploty neměly klesnout pod 25 stupňů, pouze závěrem týdne se mírně ochladí. Přesto by se na obloze neměly objevit skoro žádné srážky.

Třetí červencový týden, od 15. do 21., teploty vyrostou k hranici 30 stupňů, objeví se ale bouřky. A stejná situace bude i v nadcházejícím týdnu, od 22. do 28. července. 

Další větší ochlazení přijde koncem měsíce, kdy od 30. července teploty klesnou na 23 stupňů. Objeví se déšť a bouřky, které ovlivní celý první srpnový týden. Ani v něm by teplota neměla překročit hranici 23 stupňů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na noc a pondělí 22. října

21.10.2018 09:15 Okraj tlakové výše zeslábne a přes naše území bude od severozápadu přecházet okludující frontální…

Smogová situace v Moravskoslezském kraji byla odvolána

21.10.2018 09:01 Meteorologové odvolali smogovou situaci vyhlášenou v Moravskoslezském kraji pro Ostravsko,…

Nad Evropou se mění cirkulace: Do Česka vtrhne zima. Dlouhodobá předpověď

20.10.2018 21:49 Aktualizováno Období od 22. října do 18. listopadu 2018 bude na našem území jako celek teplotně průměrné. Uvedl…

Rozptylové podmínky na Ostravsku se zlepšily, smogová situace ale trvá

20.10.2018 19:28 Aktualizováno Rozptylové podmínky se v Moravskoslezském kraji odpoledne zlepšily. Čtyřiadvacetihodinové…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama