Do Česka se ženou deště a bouřky. Zkazí začátek prázdnin?

Praha - Počasí jako na houpačce bude pokračovat i v následujících dnech. Po tropickém minulém týdnu a chladném víkendu teploty začínají pozvolna stoupat, dlouho tomu tak ale nebude.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Bouřky, ilustrační fotografie

Už ve středu bude přes střední Evropu postupovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry. Ve čtvrtek bude počasí podle meteorologů ovlivňovat tlaková níže nad Balkánem a od pátku okraj tlakové výše, která se přesune z Britských ostrovů nad Skandinávii. 

Ve středu proto meteorologové očekávají spíše polojasno až oblačno, ojediněle se mohou objevit i přeháňky, zejména ve východní polovině území. Vyloučeny ale nejsou ani bouřky.

Nejnižší noční teploty klesnou až na 8 °C, naopak ty nejvyšší denní vystoupají na 23 °C.

Ve čtvrtek zasáhnou naše území deště. Na většině území očekávají meteorologové přeháňky a odpoledne se mohou objevit i bouřky. K večeru by ale srážky měly slábnout.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 12 °C, nejvyšší denní nevystoupají nad 23 °C, při trvalých srážkách budou dokonce pouze kolem 16 °C. 

I v pátek se objeví ojediněle déšť nebo přeháňky, odpoledne ale i bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 12 °C, naopak nejvyšší denní teploty stoupnou až na 28 °C. 

První prázdninovou sobotu se ale počasí opět zkazí. Mohou se objevit přeháňky a nejvyšší denní teploty nepřekročí 25 °C. 

O něco lépe bude v neděli, kdy ale nejnižší noční teploty klesnou až na 6 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 27 °C. a pršet by už nemělo.

Větší oteplení přijde až v následujícím týdnu, kdy se podle Českého hydrometeorologického ústavu objeví při přechodně zvětšené oblačnosti přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty sice budou kolem 5 °C, nejvyšší denní teploty ale stoupnou až na 32 °C.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Krkonoších napadl první sníh. Předpověď na týden

24.09.2018 10:28 Pec pod Sněžkou - Na hřebenech Krkonoš v noci na dnešek napadl první sníh nadcházející zimy.…

Orkán zdevastoval Česko: Nic takového jsem nikdy neviděl, popsal svědek.…

24.09.2018 09:58 Aktualizováno Celá ČR - Vichr, který dosahoval až síly orkánu, v neděli večer zasáhl od západu Česko a rychle se…

Předpověď počasí na noc a úterý 25. září

24.09.2018 09:49 Praha - Od západu bude do střední Evropy postupovat tlaková výše a po její přední straně k nám bude…

Orkán Fabienne zanechává spoušť, dva zranění. Vichr roloval střechy a…

24.09.2018 08:36 Aktualizováno Celá ČR - Silný vítr, který se v noci přehnal Českem, omezil železniční i silniční dopravu. Spadlé…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama