Do Česka se ženou deště a bouřky. Zkazí začátek prázdnin?

Praha - Počasí jako na houpačce bude pokračovat i v následujících dnech. Po tropickém minulém týdnu a chladném víkendu teploty začínají pozvolna stoupat, dlouho tomu tak ale nebude.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Bouřky, ilustrační fotografie

Už ve středu bude přes střední Evropu postupovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry. Ve čtvrtek bude počasí podle meteorologů ovlivňovat tlaková níže nad Balkánem a od pátku okraj tlakové výše, která se přesune z Britských ostrovů nad Skandinávii. 

Ve středu proto meteorologové očekávají spíše polojasno až oblačno, ojediněle se mohou objevit i přeháňky, zejména ve východní polovině území. Vyloučeny ale nejsou ani bouřky.

Nejnižší noční teploty klesnou až na 8 °C, naopak ty nejvyšší denní vystoupají na 23 °C.

Ve čtvrtek zasáhnou naše území deště. Na většině území očekávají meteorologové přeháňky a odpoledne se mohou objevit i bouřky. K večeru by ale srážky měly slábnout.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 12 °C, nejvyšší denní nevystoupají nad 23 °C, při trvalých srážkách budou dokonce pouze kolem 16 °C. 

I v pátek se objeví ojediněle déšť nebo přeháňky, odpoledne ale i bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 12 °C, naopak nejvyšší denní teploty stoupnou až na 28 °C. 

První prázdninovou sobotu se ale počasí opět zkazí. Mohou se objevit přeháňky a nejvyšší denní teploty nepřekročí 25 °C. 

O něco lépe bude v neděli, kdy ale nejnižší noční teploty klesnou až na 6 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 27 °C. a pršet by už nemělo.

Větší oteplení přijde až v následujícím týdnu, kdy se podle Českého hydrometeorologického ústavu objeví při přechodně zvětšené oblačnosti přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty sice budou kolem 5 °C, nejvyšší denní teploty ale stoupnou až na 32 °C.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teplé počasí končí, začne mrznout. Meteorologové vydali výstrahu. Velká…

18.10.2018 22:11 Aktualizováno Počasí v posledních dnech ničím nepřipomínalo polovinu října. Padal jeden teplotní rekord za druhým…

Předpověď počasí na noc a pátek 19. října

18.10.2018 09:09 Do střední Evropy se bude od severozápadu rozšiřovat výběžek tlakové výše, informuje chmi.cz.

První předpověď na rok 2019: Jaké počasí nás čeká?

17.10.2018 23:28 Aktualizováno Předvídání počasí je jedna z nejméně spolehlivých vědních disciplín. Meteorologové dokáží s jistou…

Vyprahlé Česko: Hrozí požáry, nevypalujte trávu, varují meteorologové

17.10.2018 13:01 Na severozápadě Čech a jihu Moravy platí kvůli suchu nebezpečí požárů. Konkrétně se jedná o Ústecký…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama