Déšť zvedl hladiny moravských řek jen mírně, sucho trvá na pětině míst

Brno - Vydatnější deště na Moravě pomohly mírně zvednout hladinu řek. Povodí Moravy však stále eviduje hranici sucha zhruba na pětině z dvou set měřicích míst, na začátku týdne šlo o třetinu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Největší denní úhrn srážek byl v povodí Dyje. "Zde došlo k výraznému zvýšení hladin vodních toků, avšak bez povodňových stupňů. Situaci sledujeme jak prostřednictvím vodohospodářského dispečinku, tak přímo v terénu," uvedl mluvčí Povody Moravy Petr Chmelař.

V některých profilech na středních a dolních tocích mohou během dne hladiny mírně stoupat, což ale v situaci, kdy jsou na většině toků výrazně podprůměrné hodnoty, neznamená podle Chmelaře nic dramatického.

Hladiny nádrží se díky dešťům podle mluvčího mírně zvedly především v povodí Bečvy, šlo o nádrže Horní Bečva, Bystřička a Karolinka. U ostatních nádrží v povodí srážky většinou jen zpomalily pokles hladiny.

Příčinou lijáků byla tlaková níže. Během úterka byl déšť lokalizovaný na Moravu, Slezsko a Pardubický a Královéhradecký kraj. Na Vysočině pršelo jen místy. Největší srážkové úhrny byly do středečního dopoledne zaznamenány v okrese Frýdek-Místek, především v oblasti Beskyd. Tam za 24 hodin napršelo i přes 60 mm vodu, v extrému až 87 mm (stanice Horní Lomná), informuje meteocentrum.cz.

Ve středu už pásmo srážek zaujímalo spíše východní než severovýchodní polovinu republiky, ale nic to nezměnilo na tom, že nejvyšší srážkové úhrny byly stále na Frýdecko-Místecku a nově také v Jeseníkách. V Beskydech napršelo snad ještě více než v úterý a kupříkladu stanice Horní Lomná zaznamenala za 24 hodin (půlnoc z úterý na středu až půlnoc ze středy na čtvrtek) neuvěřitelných 144 mm.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bude babí léto? Podzim začne škaredě, pak přijde zlom. Předpověď na měsíc

22.09.2018 19:51 Aktualizováno Praha - Celé období od 24. září do 21. října 2018 bude teplotně průměrné. Uvedl to Český…

Na Česko se žene orkán. Zabedněte okna, pozor na spadlé elektrické dráty

22.09.2018 11:50 Praha - Česko v neděli a pondělí opět zasáhne silný vítr, který na horách může dosáhnout i síly…

Předpověď počasí na noc a neděli 23. září

22.09.2018 09:51 Praha - Během neděle bude přecházet přes Německo dále k východu hluboká tlaková níže a s ní spojená…

Bouřky s vichřicí se přehnaly přes východ Čech. Trhaly střechy, lidé bez…

22.09.2018 08:45 Hradec Králové - Hasiči na východě Čech museli v noci na dnešek odstraňovat na mnoha místech…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama