Ochlazení? Kdepak, vedra udeří znovu. Předpověď na víkend a další dny

Praha - Teploty v Česku dnes budou opět atakovat 35 stupňů Celsia, v neděli by se mělo o čtyři stupně ochladit. Pak se ale tropy znovu vrátí. Meteorologové vydali výstrahu nejen před velmi vysokými teplotami, ale i požáry. Rtuť teploměru se dostane pod 30 stupňů až o příštím víkendu,

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Letní počasí
doporučujeme

Výstraha před nebezpečím požárů platí až do odvolání v Praze, středních Čechách, v krajích Pardubickém, Královéhradeckém, Libereckém, Ústeckém, Jihomoravském a v částech krajů Plzeňského, Zlínského a Olomouckého.

Do ČR zasahuje výběžek vyššího tlaku vzduchu, který bude v sobotu slábnout. "Současně se nad střední Evropou udržuje velmi teplý vzduch. V neděli přejde přes naše území od severozápadu studená fronta," uvedli meteorologové. V neděli se nejvyšší teploty budou pohybovat mezi 28 až 32 stupni Celsia, nejtepleji bude na jihovýchodě Moravy. Od úterý budou opět překračovat 31 stupňů na většině území.

Pro všechny oblasti do 600 metrů nad mořem v celé ČR platí aktuálně výstraha před vysokými teplotami do sobotního večera, pouze v Jihomoravském kraji až do nedělnch 20:00. V Praze a krajích Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Libereckém, Ústeckém, Jihomoravském a některých okresech Olomouckého kraje je tato výstraha s vysokým stupněm nebezpečí. Meteorologové budou výstrahu v nejbližších dnech upravovat, protože předpokládají další vlnu veder v příštím týdnu.

Lidé by měli dodržovat pitný režim, omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách. Kvůli vyššímu riziku požárů by neměli v přírodě rozdělávat oheň, vypalovat trávu, odhazovat cigaretové nedopalky a používat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Je třeba se řídit případnými místními vyhláškami a zákazy.

Dnes bude zpočátku jasno až polojasno. Během dne polojasno až oblačno, na horách a na západě Čech místy, jinde jen ojediněle, přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty 31 až 35 °C, v 1000 m na horách kolem 26 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až polojasno, místy, zejména na Moravě a ve Slezsku přeháňky nebo bouřky, na východě i silné. V severozápadní polovině Čech srážky jen ojediněle. Večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Mírný severní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s, v bouřkách přechodně zesílí. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku vítr jihozápadní.

Předpověď na pondělí (00-24):
Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, na jihovýchodě kolem 17 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na úterý (00-24):
Jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky, zejména na horách. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 31 až 35 °C. Slabý, přes den mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na středu (00-24):
Jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 32 až 36 °C, v Čechách v nížinách až 38 °C. Slabý, během dne mírný jižní až jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Vyhlídka počasí od čtvrtka do soboty:
Polojasno, postupně až oblačno, ve čtvrtek v Čechách, v dalších dnech od západu i jinde místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 22 až 17 °C, v závěru 19 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 33 až 38 °C, postupně od západu 23 až 28 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pekelné počasí v ČR. Bude až 37 stupňů, hrozí dehydratace a přehřátí

24.06.2019 12:44 Česko tento týden zasáhnou vedra. Venkovní teploty budou překračovat několik dní tropickou třicítku…

Předpověď na noc a úterý 25. června

24.06.2019 09:21 Od severozápadu bude do střední Evropy zasahovat oblast vyššího tlaku vzduchu, informuje portal…

Měsíc spalujících tropů? Meteorologové se bojí počasí, které nás čeká

24.06.2019 08:34 Konec června a začátek července přinesou velmi vysoké teploty. Vedra ale vydrží a tepleji než…

Silný déšť pustošil Moravu, hasiči napravují škody

23.06.2019 10:22 Silný noční déšť přidělal práci jihomoravským hasičům, kteří na více místech v kraji čerpali vodu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama