Teploty dnes stouply až na 36,7 stupně, rekordy nepadly

Praha - Na několika místech Česka dnes meteorologové naměřili přes 36 stupňů Celsia. Nejtepleji bylo v Neumětelech na Berounsku, kde se rtuť v teploměru dostala až na 36,7 stupně.

Přidejte svůj názor

Letní počasí

Kvůli suchu meteorologové rozšířili výstrahu před nebezpečím požárů, která se týká už deseti krajů. Naopak smogovou situaci v Ústeckém a Středočeském kraji, vyhlášenou v úterý kvůli vysoké koncentraci přízemního ozonu, dnes meteorologové odvolali.

Dnešní maxima se pohybovaly většinou mezi 31 až 35 stupni. Přes 36 stupňů se teplota vyšplhala kromě Neumětel také v Řeži u Prahy, kde bylo 36,6 stupně. O dvě desetiny stupně méně naměřili v Dobřichovicích u Prahy.

Tropický den, tedy takový, kdy teploty neklesnou pod 30 stupňů, dnes zaznamenalo 77 procent stanic Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teplotní rekordy pro 3. srpen ale padly jen na třech stanicích, které měří teplotu alespoň tři dekády.

Noc na dnešek byla tropická téměř na pětině měřicích stanic. Nejvyšší minimální teplotu zaznamenala stanice Holovousy na Jičínsku, a to 24,2 stupně.

Vlna veder trvá v Česku od začátku týdne. Středa byla zatím nejteplejším dnem celého roku, v Řeži u Prahy meteorologové naměřili 38 stupňů.

Mírné ochlazení by podle meteorologů mělo přijít až na konci týdne. V neděli přes Česko přejde od severozápadu studená fronta a nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 28 až 32 stupni Celsia.

Kvůli suchému a teplému počasí dnes meteorologové rozšířili varování před požáry, které se týká už deseti regionů. Výstraha se nevztahuje pouze na Moravskoslezský, Jihočeský a Karlovarský kraj a Vysočinu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Měsíc silných mrazů, pak 20 stupňů? Dlouhodobá předpověď ukazuje, kdy…

22.01.2019 22:14 Aktualizováno Česko svírá nejchladnější týden letošní zimy, ano po něm ale nebude zcela vyhráno. Dlouhodobé…

Předpověď počasí na noc a středu 23. ledna

22.01.2019 09:34 Nad centrálním Středomořím se prohloubí tlaková níže a během dne částečně ovlivní i počasí u nás,…

Slezsko a Moravu i dnes trápí smog. Omezte jízdu autem, nabádají…

22.01.2019 08:54 Aktualizováno V Moravskoslezském kraji jsou stále nepříznivé rozptylové podmínky. Imisní limit 50 mikrogramů na…

Mrazy svírají Česko: Teploty v noci klesly k minus 30 stupňům

22.01.2019 07:41 Na šumavské stanici Jezerní slať - Perla naměřili dnes v noci meteorologové minus 29,2 stupně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama