Teploty dnes stouply až na 36,7 stupně, rekordy nepadly

Praha - Na několika místech Česka dnes meteorologové naměřili přes 36 stupňů Celsia. Nejtepleji bylo v Neumětelech na Berounsku, kde se rtuť v teploměru dostala až na 36,7 stupně.

Přidejte svůj názor

Letní počasí

Kvůli suchu meteorologové rozšířili výstrahu před nebezpečím požárů, která se týká už deseti krajů. Naopak smogovou situaci v Ústeckém a Středočeském kraji, vyhlášenou v úterý kvůli vysoké koncentraci přízemního ozonu, dnes meteorologové odvolali.

Dnešní maxima se pohybovaly většinou mezi 31 až 35 stupni. Přes 36 stupňů se teplota vyšplhala kromě Neumětel také v Řeži u Prahy, kde bylo 36,6 stupně. O dvě desetiny stupně méně naměřili v Dobřichovicích u Prahy.

Tropický den, tedy takový, kdy teploty neklesnou pod 30 stupňů, dnes zaznamenalo 77 procent stanic Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teplotní rekordy pro 3. srpen ale padly jen na třech stanicích, které měří teplotu alespoň tři dekády.

Noc na dnešek byla tropická téměř na pětině měřicích stanic. Nejvyšší minimální teplotu zaznamenala stanice Holovousy na Jičínsku, a to 24,2 stupně.

Vlna veder trvá v Česku od začátku týdne. Středa byla zatím nejteplejším dnem celého roku, v Řeži u Prahy meteorologové naměřili 38 stupňů.

Mírné ochlazení by podle meteorologů mělo přijít až na konci týdne. V neděli přes Česko přejde od severozápadu studená fronta a nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 28 až 32 stupni Celsia.

Kvůli suchému a teplému počasí dnes meteorologové rozšířili varování před požáry, které se týká už deseti regionů. Výstraha se nevztahuje pouze na Moravskoslezský, Jihočeský a Karlovarský kraj a Vysočinu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Orkán zdevastoval Česko: Nic takového jsem nikdy neviděl, popsal svědek.…

24.09.2018 15:14 Aktualizováno Celá ČR - Vichr, který dosahoval až síly orkánu, v neděli večer zasáhl od západu Česko a rychle se…

V Krkonoších napadl první sníh. Předpověď na týden

24.09.2018 13:19 Aktualizováno Pec pod Sněžkou - Na hřebenech Krkonoš v noci na dnešek napadl první sníh nadcházející zimy.…

Předpověď počasí na noc a úterý 25. září

24.09.2018 09:49 Praha - Od západu bude do střední Evropy postupovat tlaková výše a po její přední straně k nám bude…

Orkán Fabienne zanechává spoušť, dva zranění. Vichr roloval střechy a…

24.09.2018 08:36 Aktualizováno Celá ČR - Silný vítr, který se v noci přehnal Českem, omezil železniční i silniční dopravu. Spadlé…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama