Česko zasáhne nová vlna veder, bude až 38 stupňů. Předpověď na týden

Praha - Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před velmi vysokými teplotami v dalších dnech. Ve středu a ve čtvrtek může být ojediněle až 38 stupňů Celsia, v Čechách se ochladí v pátek, na východě republiky v sobotu. Kvůli suchu a horku hrozí nově nebezpečí požárů v celém Plzeňském kraji a části Vysočiny.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Letní počasí
doporučujeme

Celkově se aktuální výstrahameteorologů před požáry týká už 11 regionů, nevztahuje se na Moravskoslezský, Jihočeský a Karlovarský kraj. 

"Po zadní straně tlakové výše nad východní Evropou k nám bude zesilovat příliv velmi teplého vzduchu od jihozápadu. Ze čtvrtka na pátek bude postupovat od západu přes naše území studená fronta," uvedli meteorologové.

Během horkých dní by lidé měli dodržovat pitný režim, omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách. Kvůli vyššímu riziku požárů by neměli v přírodě rozdělávat oheň, vypalovat trávu, odhazovat cigaretové nedopalky a používat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Je třeba se řídit případnými místními vyhláškami a zákazy.

Dnes bude jasno až polojasno, později odpoledne a večer na jihozápadě a jihu při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty 30 až 34 °C, v Polabí a Poohří až 36 °C, v 1000 m na horách kolem 26 °C, v Jeseníkách a v Beskydech kolem 24 °C. Slabý, přes den mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na středu (00-24):
Jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty 32 až 36 °C, ojediněle až 38 °C. Slabý, během dne mírný jižní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle, na západě místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné. Nejnižší noční teploty 21 až 17 °C. Nejvyšší denní teploty 32 až 36 °C, ojediněle až 38 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí, uvedl chmi.cz.

Předpověď na pátek (00-24):
Oblačno až zataženo, na východě zpočátku ještě skoro jasno. Od západu postupně na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky, ojediněle i silné. Nejnižší noční teploty 22 až 18 °C. Nejvyšší denní teploty od 22 °C na západě do 34 °C na východě. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a ve Slezsku zpočátku vítr jižních směrů. Vítr v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na sobotu (00-24):
Oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Na východě zpočátku ještě zataženo s deštěm. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C, na západě až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Vyhlídka počasí od neděle do úterý:
Zpočátku polojasno, přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky. Během období přibývání oblačnosti, přeháňky a bouřky místy. Nejnižší noční teploty 17 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 31 °C, postupně 21 až 26 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Česko se valí mlhy, deště, bouřky. Počasí bude stát za to

15.07.2019 22:31 Aktualizováno Počasí bude v Česku tento týden náležitě proměnlivé. Zatímco zpočátku se po ránu budou objevovat…

Sucho v Česku má katastrofální následky, úrodu navíc decimují hraboši

15.07.2019 16:43 Sucho z Česka během minulého týdne mírně ustoupilo, trpí jím především severní polovina republiky.…

Poslední zbytky sněhu: Mapa republiky v Krkonoších patrně zmizí každým dnem

15.07.2019 15:44 Sněhové pole známé jako Mapa republiky, které leží nad Modrým dolem na úbočí Studniční hory v…

Předpověď na noc a úterý 16. července

15.07.2019 09:36 Do střední Evropy bude nadále zasahovat nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama