Na většině stanic dnes padaly teplotní rekordy, v Řeži teploměr vystoupal na 36,4 stupně

Praha - V Česku dnes na většině míst teploměry ukázaly tropických 30 stupňů Celsia a 11 měřicích stanic dokonce zaznamenali více než 35 stupňů. Vůbec nejtepleji dnes bylo ve středočeské Řeži, kde teploměr vystoupal na 36,4 stupně.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Počasí, ilustrační foto

Rekordní hodnoty pro 23. srpen byly překonány nebo vyrovnány na třech čtvrtinách stanic, které měří teplotu alespoň tři desetiletí. Na 107 ze 146 stanic, které měří teplotu alespoň 30 let, bylo dnes překonáno dosavadní maximum pro 23. srpen. Na dalších třech stanicích byl rekord vyrovnán., informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Nejstarší dnes překonaný rekord pocházel z roku 1892, kdy v Přerově naměřili 31,2 stupně Celsia. Dnes tam bylo o 2,1 stupně tepleji. Rekordy z roku 1918 dnes padly v severočeských Teplicích a Semčicích na Mladoboleslavsku.

Tropický den, tedy takový, kdy teploty stoupají nad 30 stupňů, dnes zaznamenalo více než 80 procent měřicích stanic. Ze stanic, které leží do výšky 600 metrů nad mořem, to bylo dokonce 98 procent.

Nejtepleji dnes bylo ve středočeské Řeži, a to 36,4 stupně. Velmi teplo bylo také v Průhonicích u Prahy, a to 35,7 stupně. Třetí příčka na žebříčku nejvyšších teplot dnes patřila Brandýsu nad Labem-Staré Boleslavi, kde naměřili maximum 35,6 stupně.

Vysoké teploty naměřili také na severu Česka. V Děčíně a Teplicích bylo až 35,4 stupně. O jednu desetinu stupně méně meteorologové naměřili v Ústí nad Labem - Vaňově.

V pátek bude přes Česko od západu přecházet studená fronta, která přinese ochlazení. Meteorologové dnes varovali, že polovině Česka hrozí silné bouřky s přívalovými dešti, krupobitím a nárazy větru. Varování platí pro celou Moravu a Slezsku a také východ Čech.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výstraha: Část Česka pokryje ledovka, chodci a řidiči by měli být opatrní

20.11.2018 12:14 Na většině území Moravy, ve Slezsku a ve východních Čechách se může od dnešního odpoledne tvořit…

Dočkáme se ještě oteplení? Meteoroložka prozradila, co nás čeká v příštích…

20.11.2018 10:35 Aktualizováno V pondělí dopravu v části České republiky komplikoval uježděný sníh či námraza. Dnešní ráno sice…

Česko opět zasypal sníh. Tvoří se námraza, řidiči by měli zbystřit

20.11.2018 08:52 Především na Bruntálsku by dnes řidiči měli jezdit opatrně. Místy tam může sněžit. Silnice v…

Vrátí se do Česka sníh? Velká předpověď počasí na týden

19.11.2018 22:00 Aktualizováno Českou republiku v noci na pondělí pokryla vrstva sněhu. Letošní první sníh, který se objevil i v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama