Včera tropy, zítra mráz. Česko zažívá teplotní šok. Jaký bude víkend a konec prázdnin?

Praha - Ještě včera sužovaly většinu Česka tropické teploty, zítra ale rtuť teploměru spadne pod 20 stupňů Celsia. Po parném létu přichází dlouho očekávaná studená fronta, která s sebou přinese i mráz.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Počasí

Ačkoliv se blíží konec srpna, teploty připomínají střed léta. Ve čtvrtek padaly rekordy na většině stanic a na mnoha místech Česka bylo více než 35 stupňů.

Dnes se ale do Česka dostala studená fronta, která přináší výrazné ochlazení. Díky bouřkám a dešťům tak teploty spadnou o více než 15 stupňů. I zítra nás čeká zatažené počasí a nejvyšší denní teploty nepřekročí 17 až 21 stupňů.

Obdobná situace bude panovat v neděli. Očekává se zataženo až oblačno a nejvyšší denní teploty klesnou na 16 až 20 stupňů. Podle meteorologů z Meteopressu dokonce může na horách po ránu mrznout.

Chladné počasí ale nevydrží dlouho, od pondělí přijde další teplotní skok. Teploty se do středy postupně zvednou opět na hranici tropů, zhruba na 29 stupňů. Tropickou třicítku by ale už překročit neměly.

Vedra ale opět rychle pominou. Teploty začnou ve čtvrtek opět klesat a o víkendu by se mohly pohybovat kolem 20, maximálně 25 stupňů. Česko tak v příštích dnech čeká hned několik teplotních šoků.

Začátek září bude podle meteorologů teplotně nadprůměrný, vyšší teploty ale vydrží jen pár týdnů. V polovině měsíce by mělo dojít k výraznějšímu ochlazení a létu tak řekneme definitivně sbohem.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dnešek byl tropický, rekordy na 22 místech. O víkendu zvrat, může i sněžit

20.09.2018 19:31 Praha - Na 22 místech v Česku, ze zhruba 150 stanic měřících alespoň 30 let, padly teplotní rekordy…

Léto je definitivně u konce? Česko zažije o víkendu teplotní šok, prudce…

20.09.2018 12:13 Aktualizováno Praha - Ještě dnes a zítra si bude Česká republika užívat posledních zbytků tropického počasí, při…

Předpověď počasí na noc a pátek 21. září

20.09.2018 09:47 Praha - Před studenou frontou, která začne během odpoledne přecházet od západu přes naše území, k…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 20. září

19.09.2018 09:17 Praha - Kolem tlakové výše nad jihovýchodní Evropou k nám bude proudit od jihozápadu velmi teplý…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama