Včera tropy, zítra mráz. Česko zažívá teplotní šok. Jaký bude víkend a konec prázdnin?

Praha - Ještě včera sužovaly většinu Česka tropické teploty, zítra ale rtuť teploměru spadne pod 20 stupňů Celsia. Po parném létu přichází dlouho očekávaná studená fronta, která s sebou přinese i mráz.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Počasí

Ačkoliv se blíží konec srpna, teploty připomínají střed léta. Ve čtvrtek padaly rekordy na většině stanic a na mnoha místech Česka bylo více než 35 stupňů.

Dnes se ale do Česka dostala studená fronta, která přináší výrazné ochlazení. Díky bouřkám a dešťům tak teploty spadnou o více než 15 stupňů. I zítra nás čeká zatažené počasí a nejvyšší denní teploty nepřekročí 17 až 21 stupňů.

Obdobná situace bude panovat v neděli. Očekává se zataženo až oblačno a nejvyšší denní teploty klesnou na 16 až 20 stupňů. Podle meteorologů z Meteopressu dokonce může na horách po ránu mrznout.

Chladné počasí ale nevydrží dlouho, od pondělí přijde další teplotní skok. Teploty se do středy postupně zvednou opět na hranici tropů, zhruba na 29 stupňů. Tropickou třicítku by ale už překročit neměly.

Vedra ale opět rychle pominou. Teploty začnou ve čtvrtek opět klesat a o víkendu by se mohly pohybovat kolem 20, maximálně 25 stupňů. Česko tak v příštích dnech čeká hned několik teplotních šoků.

Začátek září bude podle meteorologů teplotně nadprůměrný, vyšší teploty ale vydrží jen pár týdnů. V polovině měsíce by mělo dojít k výraznějšímu ochlazení a létu tak řekneme definitivně sbohem.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teplota spadla pod minus 30 stupňů. Kdy mrazy poleví? Předpověď do konce…

23.01.2019 22:16 Aktualizováno Na šumavské Jezerní slati bylo dnes v noci minus 30,8 stupně. Je to nejnižší teplota, kterou dnes…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 24. ledna

23.01.2019 09:36 Počasí u nás bude částečně ovlivňovat tlaková níže nad centrálním Středomořím, uvedl portal.chmi.cz.

Lavinové nebezpečí v Krkonoších kleslo, podmínky pro túry jsou převážně…

23.01.2019 08:53 Lavinové nebezpečí v Krkonoších dnes kleslo ze třetího na druhý stupeň z pětibodové škály. Na…

Smog nepolevuje. Špatně se dýchá lidem ve Slezsku, na Olomoucku a Zlínsku

23.01.2019 08:51 Aktualizováno Kvalita ovzduší v Olomouckém kraji se za 24 hodin od vyhlášení smogové situace nezlepšila a hlavně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama