Včera tropy, zítra mráz. Česko zažívá teplotní šok. Jaký bude víkend a konec prázdnin?

Praha - Ještě včera sužovaly většinu Česka tropické teploty, zítra ale rtuť teploměru spadne pod 20 stupňů Celsia. Po parném létu přichází dlouho očekávaná studená fronta, která s sebou přinese i mráz.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Počasí

Ačkoliv se blíží konec srpna, teploty připomínají střed léta. Ve čtvrtek padaly rekordy na většině stanic a na mnoha místech Česka bylo více než 35 stupňů.

Dnes se ale do Česka dostala studená fronta, která přináší výrazné ochlazení. Díky bouřkám a dešťům tak teploty spadnou o více než 15 stupňů. I zítra nás čeká zatažené počasí a nejvyšší denní teploty nepřekročí 17 až 21 stupňů.

Obdobná situace bude panovat v neděli. Očekává se zataženo až oblačno a nejvyšší denní teploty klesnou na 16 až 20 stupňů. Podle meteorologů z Meteopressu dokonce může na horách po ránu mrznout.

Chladné počasí ale nevydrží dlouho, od pondělí přijde další teplotní skok. Teploty se do středy postupně zvednou opět na hranici tropů, zhruba na 29 stupňů. Tropickou třicítku by ale už překročit neměly.

Vedra ale opět rychle pominou. Teploty začnou ve čtvrtek opět klesat a o víkendu by se mohly pohybovat kolem 20, maximálně 25 stupňů. Česko tak v příštích dnech čeká hned několik teplotních šoků.

Začátek září bude podle meteorologů teplotně nadprůměrný, vyšší teploty ale vydrží jen pár týdnů. V polovině měsíce by mělo dojít k výraznějšímu ochlazení a létu tak řekneme definitivně sbohem.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zima o měsíc dřív? Žene se chumelenice, pozor na mráz a náledí. Velká…

17.11.2018 13:58 Období od 19. listopadu do 16. prosince 2018 bude na našem území jako celek teplotně průměrné,…

Předpověď počasí na noc a neděli 18. listopadu

17.11.2018 13:56 Od severu k nám bude zasahovat okraj tlakové výše nad Skandinávií. Přes Pobaltí bude postupovat k…

Hory i nížiny po víkendu zasype sníh, Meteoroložka varuje před problémy na…

16.11.2018 11:07 Aktualizováno Už o víkendu bude do Česka proudit chladnější vzduch od východu až severovýchodu, který přinese…

Předpověď počasí na noc a sobotu 17. listopadu

16.11.2018 09:47 Taková výše, ovlivňující počasí u nás, se bude přesouvat nad Skandinávii, uvedl chmi.cz.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama