Léto ještě neřeklo sbohem. Vrátí se tropy? Velká předpověď počasí na září

Praha - Po několika týdnech nesoucích se na vlně tropických teplot se Česku konečně ulevilo a rtuť teploměru spadna pod hranici 30 stupňů. Následujících několik týdnů se ale ponese v duchu nadprůměrně vysokých teplot a vedra se opět vrátí.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Počasí

Během tohoto týdne se podle meteorologů může rtuť teploměru vyšplhat až ke 30 stupňům. Tropickou hranici 30 stupňů by ale teploty překročit neměly, a v závěru týdne nám dá léto zřejmě definitivní sbohem.

Podle meteorologických modelů totiž přijde už příští víkend strmý teplotní pád až o 10 stupňů. Žáky a studenty tak během prvního školního týdne čeká spíše mírnější počasí s teplotami kolem 20, maximálně 25 stupni.

Celý týden se ale ponese ve znamení zvýšení oblačnosti a hrozí lokálně i četné srážky. Mohou se objevit i bouřky nebo přívalové deště.

Stejně rychle, jako přijdou, ale srážky také odejdou. Hned druhý zářijový týden totiž bude co do srážkového úhrnu nejslabší. Teploty by se měly nadále pohybovat kolem 20 až 25 stupňů a postupně klesat.

Třetí zářijový týden bude teplotní pokles pokračovat a teploty se postupně dostanou na 20 stupňů. Mohou se opět objevit lokální srážky a zvýšená oblačnost.

V průběhu posledního týdne v září by podle dlouhodobých modelů mělo do Česka přijít sychravé podzimní počasí. Teploty by se měly pohybovat kolem 18 až 20 stupni a opět by se měla objevit zvýšená oblačnost se srážkami.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na noc a pátek 16. listopadu

15.11.2018 09:17 Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše nad severovýchodní Evropou, informuje chmi.cz.

Nasněží, teploty přes den spadnou k nule, v noci bude mrznout. Předpověď…

15.11.2018 08:33 Česko má před sebou první mrazivý víkend letošního roku. Zatímco během dne se teploty budou…

V Česku začne mrznout a sněžit. Počasí čeká radikální zlom

14.11.2018 22:08 Aktualizováno Teploty dosahující 20 stupňů jsou ty tam. Letos se jich podle meteorologů už nedočkáme, naopak…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 15. listopadu

14.11.2018 09:18 Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše nad východní Evropou, informuje chmi.cz.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama