Léto ještě neřeklo sbohem. Vrátí se tropy? Velká předpověď počasí na září

Praha - Po několika týdnech nesoucích se na vlně tropických teplot se Česku konečně ulevilo a rtuť teploměru spadna pod hranici 30 stupňů. Následujících několik týdnů se ale ponese v duchu nadprůměrně vysokých teplot a vedra se opět vrátí.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Počasí

Během tohoto týdne se podle meteorologů může rtuť teploměru vyšplhat až ke 30 stupňům. Tropickou hranici 30 stupňů by ale teploty překročit neměly, a v závěru týdne nám dá léto zřejmě definitivní sbohem.

Podle meteorologických modelů totiž přijde už příští víkend strmý teplotní pád až o 10 stupňů. Žáky a studenty tak během prvního školního týdne čeká spíše mírnější počasí s teplotami kolem 20, maximálně 25 stupni.

Celý týden se ale ponese ve znamení zvýšení oblačnosti a hrozí lokálně i četné srážky. Mohou se objevit i bouřky nebo přívalové deště.

Stejně rychle, jako přijdou, ale srážky také odejdou. Hned druhý zářijový týden totiž bude co do srážkového úhrnu nejslabší. Teploty by se měly nadále pohybovat kolem 20 až 25 stupňů a postupně klesat.

Třetí zářijový týden bude teplotní pokles pokračovat a teploty se postupně dostanou na 20 stupňů. Mohou se opět objevit lokální srážky a zvýšená oblačnost.

V průběhu posledního týdne v září by podle dlouhodobých modelů mělo do Česka přijít sychravé podzimní počasí. Teploty by se měly pohybovat kolem 18 až 20 stupni a opět by se měla objevit zvýšená oblačnost se srážkami.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko čeká další teplotní skok. Předpověď na prodloužený víkend

25.09.2018 10:18 Aktualizováno Ostrava/Olomouc - V Beskydech dnes v noci napadl první sníh nadcházející zimy. Sněhový poprašek byl…

Předpověď počasí na noc a středu 26. září

25.09.2018 09:12 Praha - Tlaková výše bude postupovat ze střední Evropy dále k východu, po její zadní straně k nám…

Orkán zdevastoval Česko: Nic takového jsem nikdy neviděl, popsal svědek.…

24.09.2018 15:14 Aktualizováno Celá ČR - Vichr, který dosahoval až síly orkánu, v neděli večer zasáhl od západu Česko a rychle se…

V Krkonoších napadl první sníh. Předpověď na týden

24.09.2018 13:19 Aktualizováno Pec pod Sněžkou - Na hřebenech Krkonoš v noci na dnešek napadl první sníh nadcházející zimy.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama