Česko má za sebou nadprůměrně teplý den, padaly rekordy

Česká republika dnes zažila další nadprůměrně teplý den, na některých místech teploty dosahovaly k 23 stupňům Celsia. Stejně jako v pondělí ale padl pouze jeden teplotní rekord. Zaznamenala ho stanice v obci Velichovky na Náchodsku, kde bylo 21,9 stupně Celsia. ČTK to řekl meteorolog Josef Hanzlík z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Přidejte svůj názor

Počasí
doporučujeme

Alespoň jeden teplotní rekord tak padl už sedmý den v řadě. Od středy do neděle jich ale každý den bylo několik desítek. "Důvodem, proč dnes nebylo rekordů více, jsou zejména roky 1990, 2017 a částečně také 1967, kdy byl 16. říjen velice teplý," uvedl Hanzlík.

Teploty v Česku jsou stále výrazně nad normálem. Nejstarší meteorologická stanice v ČR uvádí jako dlouhodobý průměr pro 16. října deset stupňů Celsia, dnes bylo na mnoha místech více než 20 stupňů. "Nejtepleji bylo na severovýchodě země, nejvíc pak naměřili v Bohumíně-Záblatí, a to 23,1 stupně," dodal Hanzlík.

Věděcký tým Intersucho na svém twitteru upozornil na to, že nejen na Moravě opět vykvetly stromy. "Kromě tohoto projevu babího léta se rozšířilo i sucho. Aktuálně je na 71,1 procenta území ČR, z toho na 30 procentech je sucho výrazné. Teplé počasí podpořilo vzcházení ozimů, ale vláha někde i výrazně chybí," uvedli vědci.

V dalších dnech se má postupně ochlazovat. Ve středu bude v Čechách polojasno až jasno, na východě území oblačno až zataženo, může také slabě pršet. Nejvyšší teploty budou mezi 16 až 20 stupni Celsia.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zvrat v počasí: Do Česka vpadl studený vzduch, bude i sněžit. Nová…

24.03.2019 19:00 Aktualizováno V sobotu naměřili meteorologové pomalu letní teploty, dnes už ovšem do Česka proudil studený vzduch…

Slunce přilákalo do hor ještě tisíce lyžařů, sezona pomalu končí

24.03.2019 17:52 Sobotní slunečné počasí přilákalo do hor tisíce lyžařů. V mnoha skiareálech se o víkendu lyžovalo…

Předpověď počasí na noc a pondělí 25. března

24.03.2019 09:26 Od severozápadu přejde přes naše území další studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Teplo skončilo. Jak bude na Velikonoce a před svátky? Předpověď počasí

24.03.2019 08:10 Dnešní teplé počasí nevydrží, v neděli bude přes Česko od severozápadu zvolna postupovat studená…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama