Babí léto vystřídá sychravý podzim? Meteorologové prozradili, co nás čeká v příštích týdnech

Po rekordně teplém létě Češi prožívají i velmi teplý začátek podzimu. Babi léto si ještě chvíli užijeme, pak ale podle meteorologů začnou teploty klesat. Navíc by mělo častěji pršet.

Přidejte svůj názor

Podzim, ilustrační fotografie

Ve čtvrtek bude polojasno, během dne přechodně až oblačno, místy přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Noční teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 18 až 22 °C. Foukat bude slabý jihovýchodní vítr. 

V pátek bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ráno ojediněle mlhy. Noční teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 16 až 20 °C. Meteorologové z Meteopresu navíc očekávají slabý severní vítr.

Jak bude o víkendu?

V sobotu bude jasno až polojasno. Noční teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 12 až 16 °C. Mírný severozápadní vítr. V neděli bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Ráno místy mlhy a nízká oblačnost. Noční teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 11 až 15 °C. Slabý severozápadní vítr. 

Začátek pracovního týdne bude také ještě ve znamení babího léta. „V pondělí bude jasno až polojasno. Noční teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 12 až 16 °C. Slabý severozápadní vítr. 

V úterý bude polojasno až oblačno, občas přeháňky. Noční teploty 7 až 3 °C. Denní teploty 8 až 12 °C. Mírný severozápadní vítr,“ říkají meteorologové.

Teplotně nadprůměrné počasí, které si Češi v těchto dnech užívají, by podle meteorologů pokračovat i v týdnu od 15. října. „Průměrné týdenní teploty budou vzhledem k postupujícímu podzimu postupně klesat. Očekáváme, že se průměrné týdenní teploty v dalších týdnech dostanou blízko běžným hodnotám pro danou roční dobu,“ říkají odborníci z Českého hydrometeorologického úřadu.

V období od 24.10. do 30.10.2018 bude většinou oblačno až polojasno, občas přeháňky nebo déšť. Ranní teploty by se měly pohybovat kolem 7 až 0 °C, odpolední teploty se vyšplhají na 8 až 14 °C.

V první polovině listopadu by se teploty přechodně mohly dostat i pod průměrné hodnoty. „Předpokládáme, že období od 15. října do 11. listopadu 2018 bude na našem území jako celek teplotně slabě nadprůměrné. Z hlediska celkového množství srážek lze předpokládat, že období 15. 10. - 11. 11. 2018 bude průměrné až slabě podprůměrné. Zejména v prvním týdnu (od 15. 10.) bude pokračovat suchý charakter počasí typický pro babí léto a podobný ráz počasí by měl pokračovat až do konce října,“ říkají meteorologové z ČHMU.

V následujících dvou týdnech by mělo být srážek o něco více, celkově by srážky měly být spíše průměrné.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teploty spadnou, žene se sníh. Velká předpověď počasí

19.03.2019 22:20 Aktualizováno Česko se po prosluněné neděli opět probouzí do mrazivých rán. Teploty v noci a ráno dokonce spadnou…

Předpověď počasí na noc a středu 20. března

19.03.2019 08:53 Nad západní a střední Evropou se bude udržovat rozsáhlá tlaková výše, informuje portal.chmi.cz.

Horská služba má za sebou hektickou sezónu. Počet lyžařů, ale i úrazů…

19.03.2019 08:45 Horské službě ČR v letošní zimní sezoně vzrostl počet zásahů o dvě procenta. Záchranáři od loňského…

Teplé počasí vystřídá obrovský propad. Velká předpověď na březen a duben

18.03.2019 22:10 Aktualizováno Teploty budou v příštích dnech značně kolísat. V neděli vyšplhají až k 19 stupňům, hned v pondělí o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama