Teplé počasí končí, začne mrznout. Meteorologové vydali výstrahu. Velká předpověď na víkend

Počasí v posledních dnech ničím nepřipomínalo polovinu října. Padal jeden teplotní rekord za druhým a teplota nezřídka překročila 20 až 25 stupňů Celsia. Tomu je ale nyní konec a už o víkendu se prudce ochladí.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

mráz

Ačkoli bývá podzim většinou deštivý, letos tomu je přesně naopak. Meteorologové vydali výstrahu pro Ústecký a Jihomoravský kraj před suchem a nebezpečím požárů.

V pátek bude převážně oblačno až zataženo a ráno se objeví ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou na 10 až 6 °C a nejvyšší denní teploty se postupně začnou snižovat, a to na 14 až 18 °C.

V sobotu bude na většině území zataženo a objeví se ojediněle mlhy a slabý déšť. Nejnižší noční teploty nepřekročí 8 až 4 °C, ty denní pak nestoupnou výše než na 12 až 16 °C. 

Nedělní počasí potvrdí, že teplo dalo Česku definitivní sbohem. Opět bude zataženo a objeví se mlhy a slabý déšť. Nejnižší noční teploty klesnou až na 6 až 2 °C a nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 11 až 15 °C. 

Od pondělí se noční teploty začnou pohybovat kolem nuly až  -1 °C a denní teploty klesnou ještě výše. Maximum, kterého dosáhnou v příštím týdnu, bude 11 °C.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hory i nížiny po víkendu zasype sníh, Meteoroložka varuje před problémy na…

16.11.2018 11:07 Aktualizováno Už o víkendu bude do Česka proudit chladnější vzduch od východu až severovýchodu, který přinese…

Předpověď počasí na noc a sobotu 17. listopadu

16.11.2018 09:47 Taková výše, ovlivňující počasí u nás, se bude přesouvat nad Skandinávii, uvedl chmi.cz.

Nasněží, teploty přes den spadnou k nule, v noci bude mrznout. Předpověď…

15.11.2018 22:28 Aktualizováno Česko má před sebou první mrazivý víkend letošního roku. Zatímco během dne se teploty budou…

Předpověď počasí na noc a pátek 16. listopadu

15.11.2018 09:17 Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše nad severovýchodní Evropou, informuje chmi.cz.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama