Česko zasype první sníh? Po víkendu se počasí výrazně změní

Babí léto se s námi definitivně loučí. Poslední sbohem řekne o víkendu, příští týden už se ponese v duchu podzimu. Přes naše území by také měla přejít studená fronta, která by podle meteorologů z Meteopressu mohla přinést do nížin první sněhové vločky.

Přidejte svůj názor 1 komentář

sníh

Čtvrtek se ještě na většině našeho území nesl v duchu babího léta, byl bohatý jak na sluneční paprsky, tak také na poměrně vysoké teploty. Výjimkou byla východní Morava a sousední Slezsko, uvádí Kamil Sojka z Meteopressu.

Jedním z nejteplejších zákoutí Česka byla paradoxně Lednice. Vysoko se teploty ale vyšplhaly také v České Lípě, která v jednu chvíli informovala o 19,7 °C, anebo v Hrušové, obci ležící nedaleko Ústí nad Orlicí. Teplotní křivka produkovaná tamní meteostanicí nedlouho po obědě zavadila o hranici 19,9 °C. Lokalit, kde bylo naměřeno 19,0 °C a více, však bylo více – například Brno, Brod nad Dyjí, Dobřichovice, Dolní Bousov, Havlíčkův Brod, Jevíčko, Lázně Bělohrad, Neumětely, Rožmitál pod Tremšínem či Turnov.

I dnes ještě bude na některých místech teplota kolem dvacítky, avšak bude jich už méně. A v sobotu už bude na většině území teplota nižší. Podle meteorologů se zdá, že tento víkend si užijeme poslední dny babího léta, pak totiž přijde výraznější ochlazení. 

Už v pondělí by měla přes Česko přejít studená fronta, i když bude bez srážek. Od pondělí se noční teploty začnou pohybovat kolem nuly až  -1 °C a denní teploty klesnou ještě výše. Maximum, kterého dosáhnou v příštím týdnu, bude 11 °C.

Můžeme také čekat příliv chladného vzduchu od severozápadu, později ze severu. Ten by v případě delšího trvání srazil nejen teploty, do nížin by navíc mohl přinést první sněhové vločky nížinách.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko sevřou silné celodenní mrazy, jen tak se neoteplí

20.01.2019 08:37 Do konce ledna budou teploty pod dlouhodobým průměrem, Česko tak čekají celodenní mrazy. Zvolna…

Předpověď počasí na noc a neděli 20. ledna

19.01.2019 19:52 Nad střední Evropou se bude udržovat nevýrazné tlakové pole, informuje chmu.cz.

Teploty spadnou na -15 stupňů. Česko zasáhnou velmi silné mrazy

19.01.2019 15:29 Aktualizováno Příští týden zasáhnou Česko velmi silné mrazy, při nichž teploty spadnou hluboko pod nulu.…

Česko zasáhla extrémní zima, v noci bylo -32 stupňů. Příští týden bude…

19.01.2019 13:35 Aktualizováno Teploty v Česku v noci a ráno klesaly hluboko pod bod mrazu. V mrazových kotlinách dosahovaly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama