Česko zasype první sníh? Po víkendu se počasí výrazně změní

Babí léto se s námi definitivně loučí. Poslední sbohem řekne o víkendu, příští týden už se ponese v duchu podzimu. Přes naše území by také měla přejít studená fronta, která by podle meteorologů z Meteopressu mohla přinést do nížin první sněhové vločky.

Přidejte svůj názor 1 komentář

sníh
doporučujeme

Čtvrtek se ještě na většině našeho území nesl v duchu babího léta, byl bohatý jak na sluneční paprsky, tak také na poměrně vysoké teploty. Výjimkou byla východní Morava a sousední Slezsko, uvádí Kamil Sojka z Meteopressu.

Jedním z nejteplejších zákoutí Česka byla paradoxně Lednice. Vysoko se teploty ale vyšplhaly také v České Lípě, která v jednu chvíli informovala o 19,7 °C, anebo v Hrušové, obci ležící nedaleko Ústí nad Orlicí. Teplotní křivka produkovaná tamní meteostanicí nedlouho po obědě zavadila o hranici 19,9 °C. Lokalit, kde bylo naměřeno 19,0 °C a více, však bylo více – například Brno, Brod nad Dyjí, Dobřichovice, Dolní Bousov, Havlíčkův Brod, Jevíčko, Lázně Bělohrad, Neumětely, Rožmitál pod Tremšínem či Turnov.

I dnes ještě bude na některých místech teplota kolem dvacítky, avšak bude jich už méně. A v sobotu už bude na většině území teplota nižší. Podle meteorologů se zdá, že tento víkend si užijeme poslední dny babího léta, pak totiž přijde výraznější ochlazení. 

Už v pondělí by měla přes Česko přejít studená fronta, i když bude bez srážek. Od pondělí se noční teploty začnou pohybovat kolem nuly až  -1 °C a denní teploty klesnou ještě výše. Maximum, kterého dosáhnou v příštím týdnu, bude 11 °C.

Můžeme také čekat příliv chladného vzduchu od severozápadu, později ze severu. Ten by v případě delšího trvání srazil nejen teploty, do nížin by navíc mohl přinést první sněhové vločky nížinách.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a čtvrtek 18. července

17.07.2019 08:57 Nad střední Evropou se bude nacházet nevýrazné tlakové pole, informuje portal.chmi.cz

Meteorologové mění předpověď počasí: Po víkendových tropech přijde...

17.07.2019 08:30 V Česku by se mělo konečně zase začít oteplovat. Během víkendy by se měly dokonce objevit tropické…

Předpověď počasí do konce prázdnin: Má smysl plánovat další dovolené?

16.07.2019 22:06 Aktualizováno Česko prožívá poměrně chladné léto a situace se nezlepší ani v jeho druhé polovině, naopak. Ke…

Předpověď na noc a středu 17. července

16.07.2019 09:13 Nad střední Evropou se bude nacházet nevýrazné tlakové pole, uvedl portal.chmi.cz

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama