Jih Španělska postihly bleskové záplavy. Zahynul hasič, tisíce lidí odříznuty od světa

Bleskové záplavy způsobené přívalovými dešti zasáhly jižní Španělsko. Při cestě k zásahu přišel o život jeden hasič, když se na zaplavené silnici převrhlo hasičské vozidlo se třemi muži. Dva kolegové byli zachráněni, třetího ale odnesla voda a jeho tělo bylo dnes ráno nalezeno o sedm kilometrů dále, informovaly španělské úřady.

Přidejte svůj názor

Zaplavená auta

Nejhůře jsou v Andalusii postiženy provincie Málaga, Cádiz, Sevilla a Granada. Od dnešního rána tam musel být kvůli špatnému počasí do odvolání zastaven provoz na čtyřech železničních tratích. Nesjízdné jsou mnohé silnice. Dvě lokality s celkem 7500 obyvatel jsou podle zpráv v médiích od nedělního rána zcela odříznuté od světa.

zdroj: YouTube

Podle státní španělské meteorologické služby Aemet spadlo v některých částech provincie Málaga během 12 hodin, od sobotního večera do dnešního rána, kolem 300 litrů vody na čtvereční metr. V daných oblastech byla až do nedělních 18:00 hodin prodloužena platnost nejvyššího stupně poplachu - červeného.

Počasí trápí Španělsko už řadu dní. Minulý týden přišlo při záplavách na ostrově Mallorca o život 13 lidí. Regionální vláda Baleárských ostrovů dnes odhadla škody vzniklé na Mallorce na 91 milionů eur ( zhruba 2,3 miliardy korun).

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Silnice na Vysočině včetně D1 jsou sjízdné, kolaps způsobil mnohamilionové…

13.12.2018 18:24 Aktualizováno Dálnice D1 na Vysočině byla dnes vpodvečer po středečním a dnešním kolapsu průjezdná už v obou…

Jaké počasí bude v roce 2019? Meteorologové prozradili, co říkají modely

13.12.2018 14:34 Aktualizováno Jaké budou první měsíce nového roku? Pokud se zeptáte meteorologů, řeknou vám, že je příliš brzy na…

V Krkonoších stouplo nebezpečí lavin, na hřebenech je 80 centimetrů sněhu

13.12.2018 11:47 Lavinové nebezpečí v Krkonoších po dalším sněžení dnes stouplo z prvního na druhý stupeň pětibodové…

Předpověď počasí na noc a pátek 14. prosince

13.12.2018 09:25 Ve studeném vzduchu bude počasí u nás ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama