Jih Španělska postihly bleskové záplavy. Zahynul hasič, tisíce lidí odříznuty od světa

Bleskové záplavy způsobené přívalovými dešti zasáhly jižní Španělsko. Při cestě k zásahu přišel o život jeden hasič, když se na zaplavené silnici převrhlo hasičské vozidlo se třemi muži. Dva kolegové byli zachráněni, třetího ale odnesla voda a jeho tělo bylo dnes ráno nalezeno o sedm kilometrů dále, informovaly španělské úřady.

Přidejte svůj názor

Zaplavená auta

Nejhůře jsou v Andalusii postiženy provincie Málaga, Cádiz, Sevilla a Granada. Od dnešního rána tam musel být kvůli špatnému počasí do odvolání zastaven provoz na čtyřech železničních tratích. Nesjízdné jsou mnohé silnice. Dvě lokality s celkem 7500 obyvatel jsou podle zpráv v médiích od nedělního rána zcela odříznuté od světa.

zdroj: YouTube

Podle státní španělské meteorologické služby Aemet spadlo v některých částech provincie Málaga během 12 hodin, od sobotního večera do dnešního rána, kolem 300 litrů vody na čtvereční metr. V daných oblastech byla až do nedělních 18:00 hodin prodloužena platnost nejvyššího stupně poplachu - červeného.

Počasí trápí Španělsko už řadu dní. Minulý týden přišlo při záplavách na ostrově Mallorca o život 13 lidí. Regionální vláda Baleárských ostrovů dnes odhadla škody vzniklé na Mallorce na 91 milionů eur ( zhruba 2,3 miliardy korun).

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko zasáhnou arktické mrazy a silný vítr. Kdy přijde opět jaro?

22.02.2019 22:11 Aktualizováno Navzdory překvapivému oteplení a několika pokořeným teplotním rekordům má Česko před sebou mrazivý…

Krkonoše pokryl led, záchranáři vyzývají k opatrnosti

22.02.2019 19:58 Turistické cesty a běžkařské trasy ve vyšších partiích Krkonoš jsou zledovatělé. Lidé by při túrách…

Silnice přes Červenohorské sedlo je opět průjezdná, dopoledne ji pokryl led

22.02.2019 14:22 Aktualizováno Důležitá silnice I/44 přes Červenohorské sedlo na Šumpersku byla po ošetření vozovky zprůjezdněna v…

V Krkonoších bude řádit vichřice, horská služba nedoporučuje hřebenové túry

22.02.2019 09:52 Krkonošská horská služba kvůli silnému větru nedoporučuje hřebenové túry. Na hřebenech by měl dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama