Pohroma neskončila? Vichřice bude pokračovat, varují meteorologové

Českem se v noci na dnešek prohnala vichřice, která napáchala rozsáhlé škody v dopravě i na majetku. Podle výstrahy meteorologů máme to nejhorší za sebou, řádění vichřice ale nekončí. Na většině území Česka bude pokračovat.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vichřice
doporučujeme

Varování meteorologů před vichřicí platí pro kraje Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký, Jihomoravský a Vysočina do dnešních 17:00. Pro kraje  Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský je výstraha prodloužena do 21:00.

Silný vítr zkomplikoval provoz na mnoha železničních tratích. Důvodem jsou většinou stromy, které spadly na koleje. Problémy jsou i na silnicích. Zhruba 30.000 lidí je bez proudu.

Meteorologové doporučují zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty (květináče, zahradní nábytek, plechy, apod.), zabezpečit skleníky, stavební jeřáby apod.

Při řízení auta jet maximálně opatrně a pomalu. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné. To platí zejména pro prázdné nákladní auto. Lidé by také měli sledovat dopravní zpravodajství.

Na horách by měli lidé omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií. Měli by také dodržovat pokyny Horské služby a dávat pozor na možnost pádu drátů vysokého napětí. Pokud leží na zemi, nepřibližovat se k nim.

Dne večer by se měl vítr uklidnit a ve středu už by mělo být polojasno až skoro jasno. Nejvyšší teploty vyrostou na 11 až 15 °C, na východě a jihovýchodě až na 17 °C. 

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslední teplý víkend? Česko zasáhne nemilosrdné počasí

24.10.2019 01:06 Aktualizováno Česká republika má před sebou poslední víkend, při němž teploty vystoupají až na 20 stupňů. Jak…

Nová předpověď počasí: Na Česko se valí mrazy a sníh

23.10.2019 22:00 Aktualizováno Českou republiku zasáhnou mrazy. Teploty klesnou pod nulu a s babím létem se tak definitivně…

Předpověď na noc a čtvrtek 24. října

23.10.2019 09:02 Tlaková výše nad východní Evropou bude slábnout, informuje portal.chmi.cz.

Počasí kosilo další rekordy. Bylo 24 stupňů

22.10.2019 21:33 V Česku dnes opět padaly teplotní rekordy, zaznamenalo je 45 ze zhruba 150 stanic, které měří…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama