Pohroma neskončila? Vichřice bude pokračovat, varují meteorologové

Českem se v noci na dnešek prohnala vichřice, která napáchala rozsáhlé škody v dopravě i na majetku. Podle výstrahy meteorologů máme to nejhorší za sebou, řádění vichřice ale nekončí. Na většině území Česka bude pokračovat.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vichřice

Varování meteorologů před vichřicí platí pro kraje Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký, Jihomoravský a Vysočina do dnešních 17:00. Pro kraje  Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský je výstraha prodloužena do 21:00.

Silný vítr zkomplikoval provoz na mnoha železničních tratích. Důvodem jsou většinou stromy, které spadly na koleje. Problémy jsou i na silnicích. Zhruba 30.000 lidí je bez proudu.

Meteorologové doporučují zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty (květináče, zahradní nábytek, plechy, apod.), zabezpečit skleníky, stavební jeřáby apod.

Při řízení auta jet maximálně opatrně a pomalu. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné. To platí zejména pro prázdné nákladní auto. Lidé by také měli sledovat dopravní zpravodajství.

Na horách by měli lidé omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií. Měli by také dodržovat pokyny Horské služby a dávat pozor na možnost pádu drátů vysokého napětí. Pokud leží na zemi, nepřibližovat se k nim.

Dne večer by se měl vítr uklidnit a ve středu už by mělo být polojasno až skoro jasno. Nejvyšší teploty vyrostou na 11 až 15 °C, na východě a jihovýchodě až na 17 °C. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí na Vánoce: Vydrží sníh? Meteorologové nemají dobré zprávy.…

15.12.2018 21:47 Aktualizováno Období od 17. prosince 2018 do 13. ledna 2019 bude teplotně průměrné. I jednotlivé týdny budou…

Chystáte se o víkendu na sjezdovky? Podívejte se na předpověď, ať vás…

15.12.2018 09:28 Lyžařská sezóna začíná. Horské areály hlásí dostatek sněhu nejen pro běžkaře, ale i na sjezdovkách.…

Předpověď počasí na noc a neděli 16. prosince

15.12.2018 09:13 Od západu bude postupovat okluzní fronta, která se bude nad naším území rozpadat, informuje portal…

Dopravu na D1 komplikuje sněžení. Potíže hlásí i další regiony, D35 namrzá

15.12.2018 08:58 Dopravu na dálnici D1 na Vysočině mohou dnes komplikovat sněhové přeháňky. Na některých místech…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama