Počasí nadále devastuje Evropu. Sněhová kalamita uvěznila statisíce lidí, jinde řádí tornáda a záplavy

Česko se ve středu ráno probudilo do slunečného dne a teploty stejně jako v posledních dnech budou i dnes atakovat dvacetistupňovou hranici. Jen kousek od našich hranic ale řádí tornáda, sněhové kalamity nebo ničivé záplavy.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

Počasí v posledních ruinuje některé evropské země. Francii zasáhla sněhová kalamita a místy napadlo až půl metru sněhu. Bez elektřiny zůstávají tisíce domácností a vláda začala některé oblasti evakuovat.

Několik měst a vesnic ale nadále zůstává odříznuto od okolního světa. Vlaky na mnoha místech země stojí a sníh zkomplikoval i automobilovou dopravu. V okolí Lyonu je přes 200 000 domácností odříznuto od dodávek elektřiny.

Podobná situace panuje ve Španělsku, kde nečekaný příchod sněhu také zkomplikoval dopravu. I zde jsou tisíce lidí bez elektřiny, úřady se ale promptně snaží situaci vyřešit.

Itálie, Slovinsko a Rakousko se potýká s prudkými dešti. Některé řeky vystoupily z břehů a zastavena je automobilová i železniční doprava. Bez elektřiny jsou desítky tisíc domácností.

V Itálii zůstávají zavřené školy, přístavy i letiště. Bez elektřiny jsou tisíce domácností a povodně vyplavily mnoho bytů a domů. Lepší není situace ani na ostrově Menorca, které přes víkend zasáhlo tornádo. Dodnes zůstávají desítky tisíc domácností bez elektřiny.

Drama probíhalo také na Slovensku, kde podobně jako v Česku řádil silný vítr. Energetici ale většinu problémů už odstranili. Kalamitní situace naopak panuje na Slovinsku. Některá města se ocitla bez elektřiny a vláda začala občany evakuovat

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na noc a středu 14. listopadu

13.11.2018 09:46 Nad naším územím se bude udržovat tlaková výše, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a úterý 13. listopadu

12.11.2018 09:35 Přes naše území bude postupovat k východu slábnoucí studená fronta, informuje chmi.cz

Do Česka se žene mráz, teploty spadnou pod nulu. Předpověď na týden

12.11.2018 08:25 Babí léto skončilo a do Česka přichází ochlazení. Teploty začnou v průběhu týdne klesat a v noci…

Velká předpověď na Vánoce: Napadne letos vůbec sníh?

11.11.2018 22:30 Aktualizováno V posledních sice počasí láme teplotní rekordy a stoupá k 20 stupňům, už příští týden se ale tento…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama