Počasí nadále devastuje Evropu. Sněhová kalamita uvěznila statisíce lidí, jinde řádí tornáda a záplavy

Česko se ve středu ráno probudilo do slunečného dne a teploty stejně jako v posledních dnech budou i dnes atakovat dvacetistupňovou hranici. Jen kousek od našich hranic ale řádí tornáda, sněhové kalamity nebo ničivé záplavy.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Počasí v posledních ruinuje některé evropské země. Francii zasáhla sněhová kalamita a místy napadlo až půl metru sněhu. Bez elektřiny zůstávají tisíce domácností a vláda začala některé oblasti evakuovat.

Několik měst a vesnic ale nadále zůstává odříznuto od okolního světa. Vlaky na mnoha místech země stojí a sníh zkomplikoval i automobilovou dopravu. V okolí Lyonu je přes 200 000 domácností odříznuto od dodávek elektřiny.

Podobná situace panuje ve Španělsku, kde nečekaný příchod sněhu také zkomplikoval dopravu. I zde jsou tisíce lidí bez elektřiny, úřady se ale promptně snaží situaci vyřešit.

Itálie, Slovinsko a Rakousko se potýká s prudkými dešti. Některé řeky vystoupily z břehů a zastavena je automobilová i železniční doprava. Bez elektřiny jsou desítky tisíc domácností.

V Itálii zůstávají zavřené školy, přístavy i letiště. Bez elektřiny jsou tisíce domácností a povodně vyplavily mnoho bytů a domů. Lepší není situace ani na ostrově Menorca, které přes víkend zasáhlo tornádo. Dodnes zůstávají desítky tisíc domácností bez elektřiny.

Drama probíhalo také na Slovensku, kde podobně jako v Česku řádil silný vítr. Energetici ale většinu problémů už odstranili. Kalamitní situace naopak panuje na Slovinsku. Některá města se ocitla bez elektřiny a vláda začala občany evakuovat

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí dnes lámalo rekordy, v Žatci naměřili 21,8 stupně

23.03.2019 17:26 V Česku dnes bylo nezvykle teplo, maxima se šplhala ke 22 stupňům Celsia. Teplotní rekordy pro 23.…

Počasí se pokazí: Jaro začne pádem teplot, žene se silný vítr. Předpověď…

23.03.2019 16:36 Aktualizováno Přes severní Německo postupuje studená fronta, která začne v sobotu večer ovlivňovat počasí v…

Oteplování se projevuje i v peněženkách Čechů, každý rok zaplatíme miliardy

23.03.2019 11:46 Aktualizováno Lidé budou muset ze svých kapes vytáhnout miliardy korun. To jsou částky, které naši republiku…

Předpověď počasí na noc a neděli 24. března

23.03.2019 09:20 Přes naše území bude od severozápadu zvolna postupovat studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama