Velká předpověď: Přijede letos sv. Martin na bílém koni? Meteorologové nemají dobré zprávy

Svátek svatého Martina, který připadá na 11. listopadu, je u nás všeobecně vnímán jako začátek zimy. Jenže jak se zdá, letos k nám Martin na bílém koni nedorazí. Podle meteorologů nás místo bílého poprašku spláchne déšť.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Počasí

Meteorologové informují, že Českou republiku stále ovlivňuje tlaková výše, která bude na naše území bude i v následujícím týdnu proudit teplý vzduch od jihu: i proto budou teploty stále nadprůměrné. „Výrazné srážky v tomto týdnu neočekáváme,“ uvádí experti z Meteopressu.

Ve čtvrtek pak přejde přes Česko směrem k východu slábnoucí studená fronta, v noci na neděli dorazí z Německa do Čech další studená fronta, která se bude nad našim územím rozpadat. V příštím týdnu bude mezi hlubokou tlakovou níží nad východním Atlantikem a mohutnou tlakovou výší nad východní a jihovýchodní Evropou do střední Evropy proudit teplejší vzduch od jihu.

Počasí na dnešek a příští dny:

Ve středu bude většinou polojasno až skoro jasno, ráno místy zataženo s nízkou oblačností nebo mlhou. Noční teploty klesnou k 10 až 6 °C, ojediněle až ke 4 °C. Denní teploty by se měly pohybovat v intervalu od  13 do 17 °C, při nízké oblačnosti  se budou pohybovat kolem 11 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, od západu bude postupovat slabá studená fronta, objevit se může občasný déšť nebo přeháňky. Ráno bude místy zataženo, vyskytnout se mohou také mlhy. Noční teploty se budou pohybovat od 10 do 6 °C, přes den porostou k 11 až 15 °C.

Páteční počasí  bude oblačné až zatažené, přechodně však může být polojasno, ráno se může vyskytnout mlha. Noční teploty budou od 10 do 6 °C, ojediněle  klesnou ke 4 °C, přes den porostou ke 12 °C.

O víkendu bude polojasno až oblačno, vyskytnou se může déšť či mrholení. V sobotu bude zataženo až oblačno, jen přechodně polojasno. Na Českomoravské vrchovině místy, jinde ojediněle mrholení. Během večera v Čechách od západu místy déšť. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C.

A lepší to nebude ani v neděli. Meteorologové uvádějí, že bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo mrholení. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 15 °C.

Pranostika na 11. listopadu říká, že „Svatý Martin přijíždí na bílém koni.” Vzhledem k vysokým teplotám však sněhové srážky meteorologové v neděli neočekávají.

Vyhlídka počasí od pondělí do středy:

Oblačno až zataženo, ojediněle, na Moravě místy mrholení. V průběhu období přechodně polojasno nebo jasno. Ráno místy, přes den ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 15 °C.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nasněží, teploty přes den spadnou k nule, v noci bude mrznout. Předpověď…

15.11.2018 22:28 Aktualizováno Česko má před sebou první mrazivý víkend letošního roku. Zatímco během dne se teploty budou…

Předpověď počasí na noc a pátek 16. listopadu

15.11.2018 09:17 Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše nad severovýchodní Evropou, informuje chmi.cz.

V Česku začne mrznout a sněžit. Počasí čeká radikální zlom

14.11.2018 22:08 Aktualizováno Teploty dosahující 20 stupňů jsou ty tam. Letos se jich podle meteorologů už nedočkáme, naopak…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 15. listopadu

14.11.2018 09:18 Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše nad východní Evropou, informuje chmi.cz.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama