Velká předpověď: Přijede letos sv. Martin na bílém koni? Meteorologové nemají dobré zprávy

Svátek svatého Martina, který připadá na 11. listopadu, je u nás všeobecně vnímán jako začátek zimy. Jenže jak se zdá, letos k nám Martin na bílém koni nedorazí. Podle meteorologů nás místo bílého poprašku spláchne déšť.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Počasí

Meteorologové informují, že Českou republiku stále ovlivňuje tlaková výše, která bude na naše území bude i v následujícím týdnu proudit teplý vzduch od jihu: i proto budou teploty stále nadprůměrné. „Výrazné srážky v tomto týdnu neočekáváme,“ uvádí experti z Meteopressu.

Ve čtvrtek pak přejde přes Česko směrem k východu slábnoucí studená fronta, v noci na neděli dorazí z Německa do Čech další studená fronta, která se bude nad našim územím rozpadat. V příštím týdnu bude mezi hlubokou tlakovou níží nad východním Atlantikem a mohutnou tlakovou výší nad východní a jihovýchodní Evropou do střední Evropy proudit teplejší vzduch od jihu.

Počasí na dnešek a příští dny:

Ve středu bude většinou polojasno až skoro jasno, ráno místy zataženo s nízkou oblačností nebo mlhou. Noční teploty klesnou k 10 až 6 °C, ojediněle až ke 4 °C. Denní teploty by se měly pohybovat v intervalu od  13 do 17 °C, při nízké oblačnosti  se budou pohybovat kolem 11 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, od západu bude postupovat slabá studená fronta, objevit se může občasný déšť nebo přeháňky. Ráno bude místy zataženo, vyskytnout se mohou také mlhy. Noční teploty se budou pohybovat od 10 do 6 °C, přes den porostou k 11 až 15 °C.

Páteční počasí  bude oblačné až zatažené, přechodně však může být polojasno, ráno se může vyskytnout mlha. Noční teploty budou od 10 do 6 °C, ojediněle  klesnou ke 4 °C, přes den porostou ke 12 °C.

O víkendu bude polojasno až oblačno, vyskytnou se může déšť či mrholení. V sobotu bude zataženo až oblačno, jen přechodně polojasno. Na Českomoravské vrchovině místy, jinde ojediněle mrholení. Během večera v Čechách od západu místy déšť. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C.

A lepší to nebude ani v neděli. Meteorologové uvádějí, že bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo mrholení. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 15 °C.

Pranostika na 11. listopadu říká, že „Svatý Martin přijíždí na bílém koni.” Vzhledem k vysokým teplotám však sněhové srážky meteorologové v neděli neočekávají.

Vyhlídka počasí od pondělí do středy:

Oblačno až zataženo, ojediněle, na Moravě místy mrholení. V průběhu období přechodně polojasno nebo jasno. Ráno místy, přes den ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 15 °C.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na léto: Udeří tropické teploty a silné bouřky

16.01.2019 10:20 Česká republika prožívá poslední roky žhavá léta plná extrémních teplot a nedostatku srážek. Podle…

V Krkonoších trvá 4. stupeň lavinového nebezpečí, mohou se utrhnout obří…

16.01.2019 09:56 V Krkonoších druhým dnem platí čtvrtý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné stupnice. Čtvrtý…

Silnice na Boží Dar je opět průjezdná, uzavřena byla několik dní

16.01.2019 09:34 Silnice I/25 na Boží Dar a do Německa je po několika dnech sněhové kalamity opět průjezdná.…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 17. ledna

16.01.2019 09:08 Přes naše území bude přes den postupovat k jihovýchodu studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama