Velká předpověď na Vánoce: Napadne letos vůbec sníh?

V posledních sice počasí láme teplotní rekordy a stoupá k 20 stupňům, už příští týden se ale tento trend zlomí. Teploty začnou klesat a do Česka přijde ten pravý podzim. Jaká ale bude zima, která by měla zanedlouho začít?

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Po letošní rok se může Česko s vysokými teplotami rozloučit. Od příštího týdne začnou klesat až k pěti stupňům nad nulou během dne, v noci dokonce k nule. Může se podle meteorologů objevit i mráz.

To ukazují i předpovědní modely britské AccuWeather. Ty ukazují, že zatímco během tohoto týdne bude i přes klesající teploty polojasno, v tom následujícím týdnu bude převážně zataženo. Teploty během noci klesnou až na -2 stupně.

V posledním listopadovém týdnu by měly teploty v noci klesnout dokonce až k -4 stupňům, během dne ale opět vzrostou, a to až k deseti stupňům nad nulou.

Tyto teploty by měly pokračovat i prvního prosincového týdne. Průměrná denní teplota by se měla pohybovat kolem 7 až 8 stupňů a teplota v noci by měla být jen mírně nad nulou.

Druhý prosincový týden přinese výrazné ochlazení a denní teploty by se měly poprvé pohybovat kolem -1 stupně. Ačkoliv bude mrznout, sněhu se zatím Česko zřejmě nedočká.

Ten by se mohl poprvé objevit až během třetího prosincového týdne. V předvánočním období ale nevydrží dlouho, teploty by měly podle modelů stoupnout k 5 stupňům. 

Zde by se měly držet i během Vánoc a silvestrovských oslav. Ačkoliv se během posledního týdne bude teplota v noci pohybovat kolem nuly, přes den teploty vyrostou až na 6 stupňů nad nulou.

Výraznější ochlazení by měl přinést až leden příštího roku, kdy by měla teplota klesnout během dne k bodu mrazu.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí aktuálně: Česko zasáhly extrémní bouřky. Vichřice, kroupy,…

21.07.2019 22:33 Aktualizováno Na Moravě během dnešního dopoledne a v Česku odpoledne udeřily velmi silné bouřky. Přinesly s sebou…

Počasí se rapidně mění. Nová předpověď děsí...

21.07.2019 22:33 Aktualizováno Počínaje víkendem dorazila z Afriky do Evropy vlna veder. Horko by ale nemělo dosáhnout takové…

Počasí příští týden? Meteorologové mluví o radikální změně

21.07.2019 22:33 Aktualizováno Meteorologové se ještě před pár dny obávali, že se tropů jen tak nedočkáme. Nová předpověď ale…

Českem se prohnaly silné bouřky. Trhaly střechy a lámaly stromy

21.07.2019 21:30 Aktualizováno Pražští hasiči evidují kvůli dnešní odpolední bouřce se silným větrem dvě desítky událostí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama