Česko zasypal sníh. Situace bude ještě horší, varují meteorologové

Českou republiku zasypal první letošní sníh, který zkomplikoval dopravu jak na horách, tak i v nížinách a velkých městech. Podle meteorologů se bude situace dnes ještě zhoršovat, a vydali proto dokonce varování.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Silnice v zimě, ilustrační fotografie
doporučujeme

V Česku napadl první sníh! (1:25) | zdroj: YouTube

V pondělí bude po většinu dne zataženo až oblačno. Odpoledne a večer se už jen ojediněle může objevit slabé sněžení, v polohách pod 300 m přechodně i srážky smíšené. Nejvyšší teploty nepřekročí 0 až 4 °C.

Meteorologové také vydali varování platné do dnešního rána, které upozorňuje na namrzlé silnice a ledovku. Podle nich se ale bude situace zhoršovat a zatímco odpoledne by mělo být bez vážnějších komplikací, večer a v noci se bude tvořit náledí nebo ledovka.

V noci bude také zataženo až oblačno. Ojediněle, zejména na jihozápadě, se bude k ránu tvořit opět slabé sněžení. Nejnižší teploty poté nepřekročí +1 až -3 °C. I ráno hrozí tvorba náledí.

V průběhu úterka bude zataženo až oblačno. Zpočátku se opět může objevit slabé sněžení. Postupně bude jeho intenzita přibývat. V polohách pod 400 m ale budou srážky přecházet ve smíšené nebo dešťové.

Nejvyšší teploty se budou pohybovat kolem 0 až +4 °C, a i v úterý večer se bude tvořit náledí. 

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová předpověď počasí: Na Česko se valí mrazy a sníh

23.10.2019 22:00 Aktualizováno Českou republiku zasáhnou mrazy. Teploty klesnou pod nulu a s babím létem se tak definitivně…

Předpověď na noc a čtvrtek 24. října

23.10.2019 09:02 Tlaková výše nad východní Evropou bude slábnout, informuje portal.chmi.cz.

Poslední teplý víkend? Česko zasáhne nemilosrdné počasí

22.10.2019 23:11 Aktualizováno Česká republika má před sebou poslední víkend, při němž teploty vystoupají až na 20 stupňů. Jak…

Počasí kosilo další rekordy. Bylo 24 stupňů

22.10.2019 21:33 V Česku dnes opět padaly teplotní rekordy, zaznamenalo je 45 ze zhruba 150 stanic, které měří…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama