Vrátí se do Česka sníh? Velká předpověď počasí na týden

Českou republiku v noci na pondělí pokryla vrstva sněhu. Letošní první sníh, který se objevil i v nížinách, vydrží i zítra, poté ale zmizí. O víkendu by se mělo oteplit i na horách.

Přidejte svůj názor

Příroda v zimě

V průběhu dnešního dne se odpoledne a večer už jen ojediněle objeví slabé sněžení. Serveru EuroZprávy.cz to řekla meteoroložka Dagmar Honsová. Nejvyšší denní teploty stoupnou na 0 až +4 °C, večer se ale může objevit náledí. 

V úterý by se ale situace mohla opakovat. "V úterý během dne opět sněžení zahrozí. Úterý bude na srážky nejbohatším dnem týdne," uvedla Honsová. "zpočátku bude sněžit i v nížinách, postupně se bude sněžení do 400 m nad mořem měnit na déšť se sněhem nebo sněžení," dodala pro EuroZprávy.cz.

Nejnižší noční teploty klesnou v noci na úterý na 0 až -4 °C, nejvyšší denní teploty stoupnou naopak na 0 až +4 °C. Déšť se sněhem v sobě ale skrývá i další záludnost, než jen nízké teploty. "K náledí se při mrznoucích srážkách přidá ještě ledovka," dodala Honsová.

Ve středu už by v nížinách sněžit nemělo. Bude ale stále zataženo až oblačno a mlhavo. V polohách nad 800 m a postupně nad 1200 m se ale stále objeví srážky smíšené nebo sněhové.

Nejnižší noční teploty mírně stoupnou na +2 až -2 °C. Stejně tak i nejvyšší denní teploty, které se budou pohybovat kolem 1 až 5 °C. 

Ve čtvrtek bude rovněž zataženo až oblačno a místy se objeví déšť. Sněhové srážky se ale ukáží už pouze v polohách nad 1200 m. Nejnižší noční budou obdobné jako den před tím, tedy teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty ale stoupnou na 2 až 6 °C. 

V pátek bude zataženo s nízkou oblačností a ojediněle mrholení. Na horách bude místy polojasno Nového sněhu se ale nedočkáme. Nejnižší noční teploty se budou opět pohybovat kolem +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty mírně klesnou na 1 až 5 °C. 

O víkendu bude zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle mrholení, postupně místy déšť. Na horách místy bude ojediněle polojasno. Nejnižší noční teploty stoupnou na +3 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty se udrží kolem 1 až 6 °C.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí: Jak bude o víkendu? Do Česka se přižene teplo

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Česká republika zažije po několika měsících první teplý víkend. Rtuť na teploměru vyšplhá až na…

V Česku padaly teplotní rekordy, bylo více než 15 stupňů

15.02.2019 19:48 Teploty na několika místech Česka dnes vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5…

Předpověď počasí na noc a sobotu 16. února

15.02.2019 08:58 Tlaková výše bude nad naším územím zvolna slábnout a ustupovat k jihovýchodu, informuje portal.chmi…

Předpověď počasí na noc a pátek 15. února

14.02.2019 09:35 V teplejším vzduchu se bude střed rozsáhlé tlaková výše zvolna přesunovat z Bavorska do Čech,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama