Česko sevře krutý mráz. Teploty spadnou hluboko pod nulu

Česko se v příštích dnech sice vyhne přívalu nového sněhu, teploty ale budou klesat nadále. V průběhu příštího týdne se budou pohybovat hluboko pod nulou a to jak v noci, tak i přes den.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Zimní počasí, ilustrační foto

V průběhu tohoto týdne se budou nízké teploty týkat zejména nočních hodin. Ve čtvrtek klesnou nejnižší noční teploty na +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty se pak udrží na 1 až 5 °C.

Obdobná situace bude panovat v pátek, kdy nejnižší noční teploty mírně stoupnou na +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty poté na 3 až 7 °C. V obou dnech bude zataženo s občasným deštěm.

O víkendu bude většinou zataženo, místy se objeví déšť nebo mrholení. Nejnižší noční teploty budou v sobotu 5 až 1 °C, nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C.

V neděli se podle meteorologů mírně oteplí. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty pak kolem 4 až 8 °C. 

Příští týden se od pondělí se začne prudce ochlazovat. Nejnižší noční teploty klesnou na +2 až -2 °C a ve středu na -3 °C. Ve čtvrtek a v pátek by dokonce mohly klesnou na -6 až -10 °C.

Nejvyšší denní teploty se podle meteorologů budou pohybovat v úterý kolem 0 °C, ve středu dokonce kolem -2 °C. Od pátku by ale měly denní teploty opět stoupnout na zhruba 8 °C.

Vstupte do diskuze (31)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na Vánoce a Silvestra: Zasype Česko sníh? V jednom…

09.12.2018 22:27 Aktualizováno Advent a obecně celý prosinec začal rekordním teplem, které dnes končí. Dojde k ochlazení, které by…

V Česku napadl sníh, hrozí vichřice a nebezpečí na silnicích

09.12.2018 08:25 Silnice ve vyšších polohách Česka pokrývá vrstva nového sněhu. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností.…

Předpověď počasí na příští týden: Udeří arktická zima, teploty spadnou…

08.12.2018 22:35 Aktualizováno Od pondělí bude v Česku opět panovat pravé prosincové počasí. Teplotní pokles s sebou přinese…

Na Česko se žene kalamita. Zasáhne nás vichřice a zasype sníh

08.12.2018 22:35 Aktualizováno Česká republika má před sebou poslední teplý víkend v tomto roce. Zatímco dnes a zítra se budou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama