Do Česka se žene další sníh, teploty spadnou na -10

Českou republiku čeká zřejmě jeden z posledních letošních víkendů, kdy se teploty udrží až 10 stupňů nad bodem mrazu. V následujícím týdnu přijde naopak prudký pokles. Napadne nový sníh a teploty skočí o 20 stupňů směrem dolů.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

V sobotu bude většinou zataženo, místy se objeví mlhy a mrholení. Ve výšce 1000 m nad mořem bude déšť přecházet ve srážky smíšené nebo sněhové. V Čechách ale budou od jihozápadu ustávat a oblačnost se bude částečně protrhávat.

Nejnižší noční klesnou na teploty 5 až 1 °C, na západě až na -1 °C. Naopak nejvyšší denní teploty stoupnou na 3 až 7 °C, při vyjasnění ještě výše. 

V neděli bude zataženo, přechodně polojasno. Nejnižší noční teploty
klesnou na +3 až -1 °C, v Čechách dokonce při zmenšené oblačnosti až na -3 °C. Nejvyšší denní teploty budou obdobně jako v neděli kolem 3 až 7 °C.

Od pondělí se začne opět ochlazovat. Bude oblačno až zataženo s deštěm, nad 600 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 4 až 0 °C, nejvyšší denní teploty kolem 1 až 5 °C.

V úterý bude zataženo, zpočátku se sněžením. Nejnižší noční teploty klesnou na +1 až -3 °C, nejvyšší denní teploty nepřekročí -2 až +2 °C.

V následujících dnech bude podle meteorologů polojasno, v závěru týdne se ale objeví sněžení a mráz. Nejnižší noční teploty budou klesat na -3 až -8 °C, na sněhové pokrývce i na -10 °C. Nejvyšší denní teploty budou kolem -3 až +2 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a středu 19. června

18.06.2019 08:52 Po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad severozápadní Evropou bude na naše území proudit…

Konec příjemného počasí. Kdy se do Česka vrátí tropy?

18.06.2019 08:35 Po horkém a bouřlivém víkendu si Česko na pár dní odpočinulo od tropických teploty. Mírné ochlazení…

Kritické počasí v Česku? Odborníci prozradili, co se na nás řítí. Bojí se

17.06.2019 22:20 Aktualizováno Česko má za sebou několik tropických dní, které doprovodily silné bouřky s deštěm. Mohlo by se…

Do Česka se vrací sucho. Následky budou dramatické, ukazuje mapa

17.06.2019 16:28 Do české krajiny se po deštivém květnu vrací sucho. Červen totiž přináší tropické teploty a jen…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama