Do Česka se žene další sníh, teploty spadnou na -10

Českou republiku čeká zřejmě jeden z posledních letošních víkendů, kdy se teploty udrží až 10 stupňů nad bodem mrazu. V následujícím týdnu přijde naopak prudký pokles. Napadne nový sníh a teploty skočí o 20 stupňů směrem dolů.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Zimní počasí, ilustrační foto

V sobotu bude většinou zataženo, místy se objeví mlhy a mrholení. Ve výšce 1000 m nad mořem bude déšť přecházet ve srážky smíšené nebo sněhové. V Čechách ale budou od jihozápadu ustávat a oblačnost se bude částečně protrhávat.

Nejnižší noční klesnou na teploty 5 až 1 °C, na západě až na -1 °C. Naopak nejvyšší denní teploty stoupnou na 3 až 7 °C, při vyjasnění ještě výše. 

V neděli bude zataženo, přechodně polojasno. Nejnižší noční teploty
klesnou na +3 až -1 °C, v Čechách dokonce při zmenšené oblačnosti až na -3 °C. Nejvyšší denní teploty budou obdobně jako v neděli kolem 3 až 7 °C.

Od pondělí se začne opět ochlazovat. Bude oblačno až zataženo s deštěm, nad 600 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 4 až 0 °C, nejvyšší denní teploty kolem 1 až 5 °C.

V úterý bude zataženo, zpočátku se sněžením. Nejnižší noční teploty klesnou na +1 až -3 °C, nejvyšší denní teploty nepřekročí -2 až +2 °C.

V následujících dnech bude podle meteorologů polojasno, v závěru týdne se ale objeví sněžení a mráz. Nejnižší noční teploty budou klesat na -3 až -8 °C, na sněhové pokrývce i na -10 °C. Nejvyšší denní teploty budou kolem -3 až +2 °C.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí na březen: Kdy dorazí to pravé jaro? Nová předpověď zde

23.02.2019 22:04 Aktualizováno Nadprůměrně teplé počasí z posledních dvou týdnů bude pokračovat do konce února a minimálně i v…

V Krkonoších kleslo lavinové nebezpečí. Pozor na led, turisté by měli mít…

23.02.2019 10:44 Lavinové nebezpečí v Krkonoších dnes kleslo ze druhého na první, tedy nejnižší stupeň z pětibodové…

Česko sevřel mráz, v Krkonoších bylo minus 15 stupňů. Pozor na silnicích

23.02.2019 09:39 Silničáři na severu Čech doporučují dnes ráno opatrnost, silnice mohou namrzat. V Libereckém kraji…

Předpověď počasí na noc a neděli 24. února

23.02.2019 08:57 Nad střední Evropou se bude udržovat mohutná tlaková výše, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama