Mrazivý týden v Česku: Teploty spadnou hluboko pod bod mrazu, napadne 30 centimetrů sněhu

Českou republiku tento týden zasáhnou krušné mrazy. Teploty v noci spadnou až k -10 stupňům. Nasněžit by také mělo až 30 centimetrů sněhu.

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

V pondělí bude přes den zataženo, na horách se ojediněle objeví slabé sněžení. Na jihu Čech meteorologové očekávají kolem 15 cm, ale až 30 cm nového sněhu. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 2 až 6 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C.

V úterý bude zpočátku zataženo, na jihu území sněžení, s úhrnem kolem 5 cm nového sněhu. Na jihovýchodě Moravy zpočátku v polohách pod 300 m srážky smíšené. Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 °C, nejvyšší denní teploty na -2 až +2 °C, na severovýchodě až na -4 až -1 °C. 

Ve středu bude oblačno až polojasno, během dne ve východní polovině Česka postupně až skoro jasno. Později odpoledne a večer se v Čechách od západu objeví sněžení.

Nejnižší noční teploty klesnou hluboko pod bod mrazu, a to na -4 až -8 °C. Nejvyšší denní teploty pak nepřekročí -2 až +2 °C. 

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy se objeví mlhy, a to i mrznoucí. V Čechách hrozí od západu místy sněžení nebo mrznoucí déšť, přecházející během dne postupně většinou do deště.

Nejnižší noční teploty vzrostou na 0 až -4 °C, ve východní polovině území se ale udrží na hodnotě -4 až -8 °C. Nejvyšší denní teploty naopak stoupnou na 2 až 6 °C, na Moravě a na severovýchodě Čech na -3 až +1 °C.

V pátek bude zataženo až oblačno, ojediněle se na Moravě objeví mlhy i mrznoucí. Později se místy ukáže déšť. Nejnižší noční teploty klesnou na -1 až -5 °C, v západní polovině Čech se budou pohybovat kolem +2 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty mírně vzrostou na 2 až 7 °C, na Moravě a v severovýchodních Čechách na -2 až +2 °C. 

O víkendu bude zataženo až oblačno, zpočátku mlhavo. Místy se objeví déšť, na Moravě a v severovýchodních Čechách zpočátku srážky mrznoucí. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +1 až -3 °C, nejvyšší denní teploty vyrostou na 3 až 8 °C.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a čtvrtek 13. srpna

12.08.2020 14:28 Od západu postoupí do střední Evropy brázda nižšího tlaku vzduchu. informuje portal.chmi.cz.

Mírné ochlazení vystřídají další tropy, ukazuje předpověď počasí

12.08.2020 08:35 O víkendu čeká Česko mírné ochlazení, zkraje příštího týdne se ale opět vrátí tropy. Teploty budou…

Předpověď na noc a středu 12. srpna

11.08.2020 14:24 Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše nad severní Evropou, informuje portal.chmi.cz.

O víkendu se počasí zkazí. Hrozí bouřky a déšť

11.08.2020 08:29 Zatímco do konce týdne by podle meteorologů měly panovat tropy a suché počasí, o víkendu se zatáhne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama