Mrazivý týden v Česku: Teploty spadnou hluboko pod bod mrazu, napadne 30 centimetrů sněhu

Českou republiku tento týden zasáhnou krušné mrazy. Teploty v noci spadnou až k -10 stupňům. Nasněžit by také mělo až 30 centimetrů sněhu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

V pondělí bude přes den zataženo, na horách se ojediněle objeví slabé sněžení. Na jihu Čech meteorologové očekávají kolem 15 cm, ale až 30 cm nového sněhu. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 2 až 6 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C.

V úterý bude zpočátku zataženo, na jihu území sněžení, s úhrnem kolem 5 cm nového sněhu. Na jihovýchodě Moravy zpočátku v polohách pod 300 m srážky smíšené. Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 °C, nejvyšší denní teploty na -2 až +2 °C, na severovýchodě až na -4 až -1 °C. 

Ve středu bude oblačno až polojasno, během dne ve východní polovině Česka postupně až skoro jasno. Později odpoledne a večer se v Čechách od západu objeví sněžení.

Nejnižší noční teploty klesnou hluboko pod bod mrazu, a to na -4 až -8 °C. Nejvyšší denní teploty pak nepřekročí -2 až +2 °C. 

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy se objeví mlhy, a to i mrznoucí. V Čechách hrozí od západu místy sněžení nebo mrznoucí déšť, přecházející během dne postupně většinou do deště.

Nejnižší noční teploty vzrostou na 0 až -4 °C, ve východní polovině území se ale udrží na hodnotě -4 až -8 °C. Nejvyšší denní teploty naopak stoupnou na 2 až 6 °C, na Moravě a na severovýchodě Čech na -3 až +1 °C.

V pátek bude zataženo až oblačno, ojediněle se na Moravě objeví mlhy i mrznoucí. Později se místy ukáže déšť. Nejnižší noční teploty klesnou na -1 až -5 °C, v západní polovině Čech se budou pohybovat kolem +2 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty mírně vzrostou na 2 až 7 °C, na Moravě a v severovýchodních Čechách na -2 až +2 °C. 

O víkendu bude zataženo až oblačno, zpočátku mlhavo. Místy se objeví déšť, na Moravě a v severovýchodních Čechách zpočátku srážky mrznoucí. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +1 až -3 °C, nejvyšší denní teploty vyrostou na 3 až 8 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ničivé bouřky se přehnaly přes Olomoucký kraj, hasiči mají pohotovost

16.06.2019 15:30 Aktualizováno Přes Olomoucký kraj se dnes odpoledne opět přehnaly silné bouřky. Hasiči už zaznamenali více než…

Druhá Afrika? Počasí zásadně mění Česko, na vodu si nezvykejte, varuje…

16.06.2019 15:15 Aktualizováno Vysoké teploty a sucho opět začínají trápit celé Česko. Problém rozebral odborník z Ústavu pro…

Bouřlivé počasí devastovalo Česko. Lidé uvázli na ostrově uprostřed rybníka

16.06.2019 13:59 Aktualizováno Po sobotní večerní bouřce se v Táboře sesunula půda a zasypala osobní vůz. Nikdo se nezranil. Ulice…

Bouřky zpřetrhaly elektrické vedení, bez proudu bylo 34 tisíc domácností

16.06.2019 12:05 Bouřky, které se v sobotu večer a v noci prohnaly přes Českou republiku, způsobily kromě dopravních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama