Mrazivý týden v Česku: Teploty spadnou hluboko pod bod mrazu, napadne 30 centimetrů sněhu

Českou republiku tento týden zasáhnou krušné mrazy. Teploty v noci spadnou až k -10 stupňům. Nasněžit by také mělo až 30 centimetrů sněhu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zimní počasí, ilustrační foto

V pondělí bude přes den zataženo, na horách se ojediněle objeví slabé sněžení. Na jihu Čech meteorologové očekávají kolem 15 cm, ale až 30 cm nového sněhu. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 2 až 6 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C.

V úterý bude zpočátku zataženo, na jihu území sněžení, s úhrnem kolem 5 cm nového sněhu. Na jihovýchodě Moravy zpočátku v polohách pod 300 m srážky smíšené. Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 °C, nejvyšší denní teploty na -2 až +2 °C, na severovýchodě až na -4 až -1 °C. 

Ve středu bude oblačno až polojasno, během dne ve východní polovině Česka postupně až skoro jasno. Později odpoledne a večer se v Čechách od západu objeví sněžení.

Nejnižší noční teploty klesnou hluboko pod bod mrazu, a to na -4 až -8 °C. Nejvyšší denní teploty pak nepřekročí -2 až +2 °C. 

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy se objeví mlhy, a to i mrznoucí. V Čechách hrozí od západu místy sněžení nebo mrznoucí déšť, přecházející během dne postupně většinou do deště.

Nejnižší noční teploty vzrostou na 0 až -4 °C, ve východní polovině území se ale udrží na hodnotě -4 až -8 °C. Nejvyšší denní teploty naopak stoupnou na 2 až 6 °C, na Moravě a na severovýchodě Čech na -3 až +1 °C.

V pátek bude zataženo až oblačno, ojediněle se na Moravě objeví mlhy i mrznoucí. Později se místy ukáže déšť. Nejnižší noční teploty klesnou na -1 až -5 °C, v západní polovině Čech se budou pohybovat kolem +2 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty mírně vzrostou na 2 až 7 °C, na Moravě a v severovýchodních Čechách na -2 až +2 °C. 

O víkendu bude zataženo až oblačno, zpočátku mlhavo. Místy se objeví déšť, na Moravě a v severovýchodních Čechách zpočátku srážky mrznoucí. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +1 až -3 °C, nejvyšší denní teploty vyrostou na 3 až 8 °C.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko sevřou silné celodenní mrazy, jen tak se neoteplí

20.01.2019 08:37 Do konce ledna budou teploty pod dlouhodobým průměrem, Česko tak čekají celodenní mrazy. Zvolna…

Předpověď počasí na noc a neděli 20. ledna

19.01.2019 19:52 Nad střední Evropou se bude udržovat nevýrazné tlakové pole, informuje chmu.cz.

Teploty spadnou na -15 stupňů. Česko zasáhnou velmi silné mrazy

19.01.2019 15:29 Aktualizováno Příští týden zasáhnou Česko velmi silné mrazy, při nichž teploty spadnou hluboko pod nulu.…

Česko zasáhla extrémní zima, v noci bylo -32 stupňů. Příští týden bude…

19.01.2019 13:35 Aktualizováno Teploty v Česku v noci a ráno klesaly hluboko pod bod mrazu. V mrazových kotlinách dosahovaly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama