Kdy se do Česka opět vrátí sněžení? Meteorologové upřesňují varování

Jižní Čechy a jih Moravy pokryla očekávaní sněhová peřina. Ačkoliv se varování meteorologů naštěstí nevyplnila, mnoho silnic je sjízdných jen s obtížemi a meteorologové zpřesnili varování před ledovkou a namrzlými silnicemi. Zbytku republiky se ale četnější sněžení vyhnulo. Kdy se opět vrátí?

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Na jihu Čech se může nový sníh objevit ještě v průběhu dnešního dne. Přes den ale jinak meteorologové očekávají zataženo až oblačno a sněžení by nemělo být nijak výrazné.

Slabého sněžení se můžeme dočkat i ve středu, kdy bude oblačno až polojasno. Sníh by mohl padat na jihozápadě a severovýchodě, ale pouze místy a poměrně slabě.

Dalších drobných přívalů sněhu bychom se měli dočkat v pátek. Bude oblačno až zataženo a od západu se mohou objevit smíšené srážky nebo sněžení.

V sobotu bude oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, které mohou být na východě republiky smíšené nebo sněhové. Kalamita se ale opět neočekává.

Do konce listopadu se tak podle meteorologů výraznější sněžení už nedočkáme a když, tak na okrajových částech republiky nebo ve vyšších polohách. 

Pro milovníky sněhu ale nejsou příznivé ani vyhlídky na první polovinu prosince. Během ní by sice mělo sněžit, ale převážně na horách. V nížinách si tak na sněhovou pokrývku budeme muset ještě pár týdnů počkat.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová předpověď počasí: Meteorologové řekli, kdy skončí teplo

14.10.2019 07:00 Teplé a slunečné počasí o víkendu neskončí. Lidé si budou moci užívat příjemného počasí označované…

Meteorologové mění předpověď počasí. Co nás čeká?

13.10.2019 22:10 Aktualizováno Česko má před sebou relativně teplý týden s teplotami dosahujícími až na 23 stupňů. Původně se mělo…

Špatné zprávy meteorologů: Tohle počasí nás čeká

13.10.2019 22:10 Aktualizováno Česko se několik posledních dní potýkalo s podzimním počasím. To si ale nyní vezme několikadenní…

Počasí trhalo rekordy. V Česku bylo dnes léto

13.10.2019 18:09 Na 17 stanicích panoval dnes letní den, kdy teploty přesáhly 25 stupňů Celsia. Nejtepleji bylo v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama