Kdy se do Česka opět vrátí sněžení? Meteorologové upřesňují varování

Jižní Čechy a jih Moravy pokryla očekávaní sněhová peřina. Ačkoliv se varování meteorologů naštěstí nevyplnila, mnoho silnic je sjízdných jen s obtížemi a meteorologové zpřesnili varování před ledovkou a namrzlými silnicemi. Zbytku republiky se ale četnější sněžení vyhnulo. Kdy se opět vrátí?

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto

Na jihu Čech se může nový sníh objevit ještě v průběhu dnešního dne. Přes den ale jinak meteorologové očekávají zataženo až oblačno a sněžení by nemělo být nijak výrazné.

Slabého sněžení se můžeme dočkat i ve středu, kdy bude oblačno až polojasno. Sníh by mohl padat na jihozápadě a severovýchodě, ale pouze místy a poměrně slabě.

Dalších drobných přívalů sněhu bychom se měli dočkat v pátek. Bude oblačno až zataženo a od západu se mohou objevit smíšené srážky nebo sněžení.

V sobotu bude oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, které mohou být na východě republiky smíšené nebo sněhové. Kalamita se ale opět neočekává.

Do konce listopadu se tak podle meteorologů výraznější sněžení už nedočkáme a když, tak na okrajových částech republiky nebo ve vyšších polohách. 

Pro milovníky sněhu ale nejsou příznivé ani vyhlídky na první polovinu prosince. Během ní by sice mělo sněžit, ale převážně na horách. V nížinách si tak na sněhovou pokrývku budeme muset ještě pár týdnů počkat.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdy se přižene další sníh? Předpověď počasí na nový rok

18.12.2018 22:31 Aktualizováno Kdo se těšil na Vánoce na sněhu, bude podle meteorologů zklamán. Po teplotně nadprůměrných svátcích…

Bílé Vánoce? V nížinách spíš mýtus, než realita, ukazují data

18.12.2018 10:50 Kdo chce zažít bílé Vánoce, měl by vyrazit na hory. V nížinách zpravidla okolo Štědrého dne sníh…

Předpověď počasí na noc a středu 19. prosince

18.12.2018 09:20 Po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou k nám bude proudit ve vyšších…

Počasí: Štědrý den opět bez sněhu? Nová předpověď na vánoční svátky

18.12.2018 07:36 V Česku se Štědrému dni zimní počasí a sněhová nadílka v posledních letech vyhýbá. Nejinak tomu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama