Kdy se do Česka opět vrátí sněžení? Meteorologové upřesňují varování

Jižní Čechy a jih Moravy pokryla očekávaní sněhová peřina. Ačkoliv se varování meteorologů naštěstí nevyplnila, mnoho silnic je sjízdných jen s obtížemi a meteorologové zpřesnili varování před ledovkou a namrzlými silnicemi. Zbytku republiky se ale četnější sněžení vyhnulo. Kdy se opět vrátí?

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto

Na jihu Čech se může nový sníh objevit ještě v průběhu dnešního dne. Přes den ale jinak meteorologové očekávají zataženo až oblačno a sněžení by nemělo být nijak výrazné.

Slabého sněžení se můžeme dočkat i ve středu, kdy bude oblačno až polojasno. Sníh by mohl padat na jihozápadě a severovýchodě, ale pouze místy a poměrně slabě.

Dalších drobných přívalů sněhu bychom se měli dočkat v pátek. Bude oblačno až zataženo a od západu se mohou objevit smíšené srážky nebo sněžení.

V sobotu bude oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, které mohou být na východě republiky smíšené nebo sněhové. Kalamita se ale opět neočekává.

Do konce listopadu se tak podle meteorologů výraznější sněžení už nedočkáme a když, tak na okrajových částech republiky nebo ve vyšších polohách. 

Pro milovníky sněhu ale nejsou příznivé ani vyhlídky na první polovinu prosince. Během ní by sice mělo sněžit, ale převážně na horách. V nížinách si tak na sněhovou pokrývku budeme muset ještě pár týdnů počkat.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Třetina Česka je vyprahlá. Brzy může nastat opačný extrém, varuje biolog

21.02.2019 14:15 Aktualizováno Na třetině území České republiky jsou podzemní vody před začátkem jara ve stavu silného nebo…

Předpověď počasí na noc a pátek 22. února

21.02.2019 09:19 Za studenou frontou se bude rozšiřovat ze Skandinávie nad střední Evropu tlaková výše, informuje…

Do Česka se vrací zima. O víkendu přijde teplotní šok, teploty spadnou…

21.02.2019 08:04 Počasí si s Českem poslední dny pohrává a jinak tomu nebude ani o víkendu. Zatímco teploty…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 21. února

20.02.2019 09:01 Po okraji rozsáhlé tlakové výše, která se bude přesunovat z Alp nad západní Evropu, bude postupovat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama