Počasí v Česku se rapidně změní, prudce se oteplí. Meteorologové vydali varování

Zatímco dnes v noci padaly teploty na území České republiky k -8 °C, už za pár dní vyrostou o zhruba 20 stupňů. Do té doby ale meteorologové varují před silnou ledovkou.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Zimní počasí, ilustrační foto

Nejvyšší denní teploty by se dnes měly pohybovat kolem -3 až +1 °C, v jihozápadní polovině Čech kolem +3 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C, na Šumavě a v Krušných horách kolem +2 °C.

Na neděli meteorologové vydali varování. Bude zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle déšť i mrznoucí. Odpoledne se postupně od západu na celém území objeví déšť, zejména na Moravě místy mrznoucí s tvorbou ledovky. Ojediněle padnou i mrznoucí mlhy.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem -1 až -5 °C, v západní polovině Čech k ránu oteplování. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 3 až 8 °C, na Moravě a na severovýchodě Čech -2 až +2 °C. 

Výstraha meteorologů platí i na pondělí, kdy se rovněž mohou vyskytnout mrznoucí srážky s tvorbou ledovky. Bude zataženo až oblačno a občas déšť, na Moravě a ve Slezsku zpočátku místy mrznoucí déšť s tvorbou ledovky. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 7 až 3 °C, na Moravě a ve Slezsku a na severovýchodě Čech +2 až -2 °C. 

Nejvyšší denní teploty pak vyrostou až na 8 až 12 °C, na Moravě a na severovýchodě Čech 3 až 7 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 3 až 7 m/s.  Denní teploty na 10 °C by se měly v Česku udržet až do středy. Pak začnou postupně klesat. Ještě v sobotu by se ale měly pohybovat kolem 9 °C

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí na březen: Kdy dorazí to pravé jaro? Nová předpověď zde

23.02.2019 15:44 Aktualizováno Nadprůměrně teplé počasí z posledních dvou týdnů bude pokračovat do konce února a minimálně i v…

V Krkonoších kleslo lavinové nebezpečí. Pozor na led, turisté by měli mít…

23.02.2019 10:44 Lavinové nebezpečí v Krkonoších dnes kleslo ze druhého na první, tedy nejnižší stupeň z pětibodové…

Česko sevřel mráz, v Krkonoších bylo minus 15 stupňů. Pozor na silnicích

23.02.2019 09:39 Silničáři na severu Čech doporučují dnes ráno opatrnost, silnice mohou namrzat. V Libereckém kraji…

Předpověď počasí na noc a neděli 24. února

23.02.2019 08:57 Nad střední Evropou se bude udržovat mohutná tlaková výše, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama