Na Česko se žene kalamita. Zasáhne nás vichřice a zasype sníh

Česká republika má před sebou poslední teplý víkend v tomto roce. Zatímco dnes a zítra se budou teploty pohybovat vysoko nad nulou, přes naše území se bude prohánět silná vichřice. Tu v pondělí vystřídá sněžení.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

V sobotu se nad našim územím objeví místy přeháňky nebo déšť, četnější na horách, ve výškách nad nad 700 m přejde ve srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší denní teploty ale přesto stoupnou na 4 až 8 °C.

V průběhu celého dne a noci na neděli ale bude některé regiony pustošit silný vítr, který místy dosáhne rychlosti 15 až 20 m/s. V západní polovině Čech bude vát do nedělních 16:00.

Lidé by měli zajistit okna, dveře a předměty, které mají venku volně uložené, včetně vánočních stromů. Na horách by měli omezit túry zejména do hřebenových partií. Řidiči by měli jezdit maximálně opatrně.

V neděli bude zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, zpočátku nad 1000 m, postupně nad 800 m srážky sněhové, na horách trvalejší. Noční teploty klesnou na 6 až 2 °C, během noci ale dojde k oteplování a nejvyšší denní teploty stoupnou na nezvyklých 6 až 10 °C. 

Vichřice ale bude pokračovat a udeří při rychlosti 15 až 20 m/s, na horách kolem 25 m/s. Hrozí také tvorba sněhových jazyků.

Sněhu si ale užijeme dosyta i v pondělí. Na většině území se totiž objeví sněhové přeháňky, zpočátku pod 600 m, postupně pod 300 m dešťové. Na horách se očekává trvalejší sněžení.

Nejvyšší denní teploty už nepřekročí 2 až 6 °C. Další sněžení meteorologové očekávají ve středu, kdy bude zataženo až oblačno a teploty se budou pohybovat kolem 0 až 4 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí děsí hasiče: Česko zasáhne vichřice, vzroste riziko požárů

22.04.2019 11:49 V úterý bude na většině území Česka vát silný vítr, který může v nárazech dosahovat rychlosti až 70…

Zvrat v počasí: Blíží se studené fronty. Sešup teplot, bouřky, vichr

22.04.2019 09:48 Nad západní Evropou se prohloubí brázda nízkého tlaku vzduchu, po jejíž přední straně k nám ve…

Předpověď počasí na noc a úterý 23. dubna

22.04.2019 09:12 Počasí u nás bude zpočátku ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry, postupně brázda…

Počasí se radikálně změní: Česko zasáhnou bouřky, žene se silný vítr

22.04.2019 03:04 Aktualizováno Tlaková výše nad jižní Skandinávií bude slábnout. Na počátku příštího týdne ovlivní počasí zejména…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama