Nová předpověď: Česko zasáhne krutá zima, bude -15 stupňů

Teplo, které v Česku panovalo v posledních dnech, je definitivně u konce. Od dnešního dne hrozí v Česku silné sněžení, sněhové jazyky a prudký pokles teplot, které spadnou až na -15 stupňů.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

V pondělí se na většině území objeví sněhové přeháňky, zpočátku pod 700 m, během dne pod 400 m smíšené nebo dešťové. Přesto nejvyšší denní teploty ještě stoupnou na 2 až 6 °C. Na horách navíc hrozí tvorba sněhových jazyků.

V úterý už bude převážně zataženo, občas se objeví sněžení, pod 300 m srážky většinou smíšené. Na horách ale bude sněžení trvalejší a vydatnější.

Nejnižší noční teploty klesnou na +3 až -1 °C, ojediněle se objeví náledí. Nejvyšší denní teploty už nepřekročí 1 až 5 °C. Na horách rovněž hrozí tvorba sněhových jazyků.

Ve středu se rovněž objeví sněžení nebo sněhové přeháňky, během dne ale dojde k ubývání srážek. Na horách na severu a severovýchodě se očekává trvalejší sněžení.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +1 až -3 °C, místy hrozí náledí. Nejvyšší denní teploty klesnou na -1 až +3 °C. 

Ve čtvrtek se opět objeví na horách na severu a severovýchodě a jinde ojediněle sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty už klesnou pod bod mrazu, a sice na -1 až -5 °C.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu bude při malé oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle kolem -7 °C. Meteopress uvádí, že by teploty mohly klesnou až na -15 °C. Nejvyšší denní teploty budou -3 až +1 °C.

V pátek se opět objeví slabé sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na -2 až -6 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti
a sněhové pokrývce ojediněle kolem -9 °C až -15 °C. Nejvyšší denní teploty se opět budou pohybovat kolem -3 až +1 °C. 

O víkendu se postupně na většině území objeví občasné sněžení, které  bude mimo hor přecházet do deště. Místy budou srážky i mrznoucí. Nejnižší noční teploty zpočátku -2 až -7 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle kolem  -9 °C až -15 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -4 až +1 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střední Evropu zasáhne extrémně silný déšť. Jak na tom bude Česko?

19.05.2019 15:51 Aktualizováno Přes střední Evropu se jen velmi zvolna přesouvá k severovýchodu tlaková níže. Ta by měla přinést…

Déšť a bouřky: Předpověď počasí na noc a pondělí 20. května

19.05.2019 13:39 Aktualizováno Tlaková níže postoupí z Bavorska nad naše území, kde se bude dále prohlubovat. Informuje ČHMU.

Předpověď počasí na příští týden: Déšť, vyšší teploty a pak ..

19.05.2019 08:44 Studené počasí s podprůměrnými teplotami, které panovalo v první polovině května, podle meteorologů…

Přeháňky a bouřky: Předpověď počasí na noc a neděli 19. května

18.05.2019 11:36 Aktualizováno Nad střední Evropu postoupí od jihozápadu mělká tlaková níže, uvádí ČHMU.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama