Předpověď počasí na příští týden: Česko zapadá sněhem, teploty klesnou hluboko pod nulu

Sněhová pokrývka, možné kalamity a až -10 stupňů. Tak bude v České republice vypadat podle meteorologů následující předvánoční týden. Mírně se oteplí až příští víkend, kdy teploty v noci neklesnou pod nulu.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Zimní počasí, ilustrační foto

V sobotu bude podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu oblačno až zataženo, ojediněle se objeví sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -3 až -7 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle až na -10 °C. Nejvyšší denní teploty nepřekročí -4 až 0 °C. 

V neděli bude oblačno až zataženo, ojediněle, na západě postupně místy  sněžení. Nejnižší noční teploty se budou opět pohybovat kolem -3 až -7 °C, ojediněle klesnou na -10 °C. Nejvyšší denní teploty budou opět na hodnotách -4 až 0 °C. 

V pondělí bude oblačno až zataženo se slabým sněžením. Nejnižší noční teploty klesnou na -2 až -6 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti na -8 °C. Nejvyšší denní teploty mrně stoupnou, a to na -3 až +1 °C.

I v úterý bude oblačno až zataženo, místy se objeví sněžení a mrznoucí srážky. Nejnižší noční teploty klesnou na -1 až -5 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce až na -7 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 0 až +4 °C. 

Obdobné počasí bude panovat od středy do pátku. Bude převážně oblačno až zataženo se sněžením nebo mrholením. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +1 až -4 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce klesnou na -7 °C. Nejvyšší denní teploty zůstanou na -1 až +4 °C.

Mírně se oteplí příští víkend, kdy by se měly noční teploty držet nad nulou a pohybovat se kolem 3 °C. Během dne by teploty měly stoupnout až na 6 °C.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Boží Dar dnes zprůjezdnil silnice a zrušil kalamitní stav, trval několik…

16.01.2019 18:15 Aktualizováno Město Boží Dar ukončilo dnes v 17:00 kalamitní stav vyhlášený v pátek kvůli nezvladatelnému silnému…

Předpověď počasí na léto: Udeří tropické teploty a silné bouřky

16.01.2019 10:20 Česká republika prožívá poslední roky žhavá léta plná extrémních teplot a nedostatku srážek. Podle…

V Krkonoších trvá 4. stupeň lavinového nebezpečí, mohou se utrhnout obří…

16.01.2019 09:56 V Krkonoších druhým dnem platí čtvrtý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné stupnice. Čtvrtý…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 17. ledna

16.01.2019 09:08 Přes naše území bude přes den postupovat k jihovýchodu studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama