Předpověď počasí na příští týden: Česko zapadá sněhem, teploty klesnou hluboko pod nulu

Sněhová pokrývka, možné kalamity a až -10 stupňů. Tak bude v České republice vypadat podle meteorologů následující předvánoční týden. Mírně se oteplí až příští víkend, kdy teploty v noci neklesnou pod nulu.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

V sobotu bude podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu oblačno až zataženo, ojediněle se objeví sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na -3 až -7 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle až na -10 °C. Nejvyšší denní teploty nepřekročí -4 až 0 °C. 

V neděli bude oblačno až zataženo, ojediněle, na západě postupně místy  sněžení. Nejnižší noční teploty se budou opět pohybovat kolem -3 až -7 °C, ojediněle klesnou na -10 °C. Nejvyšší denní teploty budou opět na hodnotách -4 až 0 °C. 

V pondělí bude oblačno až zataženo se slabým sněžením. Nejnižší noční teploty klesnou na -2 až -6 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti na -8 °C. Nejvyšší denní teploty mrně stoupnou, a to na -3 až +1 °C.

I v úterý bude oblačno až zataženo, místy se objeví sněžení a mrznoucí srážky. Nejnižší noční teploty klesnou na -1 až -5 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce až na -7 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 0 až +4 °C. 

Obdobné počasí bude panovat od středy do pátku. Bude převážně oblačno až zataženo se sněžením nebo mrholením. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +1 až -4 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce klesnou na -7 °C. Nejvyšší denní teploty zůstanou na -1 až +4 °C.

Mírně se oteplí příští víkend, kdy by se měly noční teploty držet nad nulou a pohybovat se kolem 3 °C. Během dne by teploty měly stoupnout až na 6 °C.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zvrat v počasí: Do Česka vpadl studený vzduch, bude i sněžit. Nová…

24.03.2019 19:00 Aktualizováno V sobotu naměřili meteorologové pomalu letní teploty, dnes už ovšem do Česka proudil studený vzduch…

Slunce přilákalo do hor ještě tisíce lyžařů, sezona pomalu končí

24.03.2019 17:52 Sobotní slunečné počasí přilákalo do hor tisíce lyžařů. V mnoha skiareálech se o víkendu lyžovalo…

Předpověď počasí na noc a pondělí 25. března

24.03.2019 09:26 Od severozápadu přejde přes naše území další studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Teplo skončilo. Jak bude na Velikonoce a před svátky? Předpověď počasí

24.03.2019 08:10 Dnešní teplé počasí nevydrží, v neděli bude přes Česko od severozápadu zvolna postupovat studená…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama