V Krkonoších kleslo riziko lavin. Které lokality jsou nadále nebezpečné?

Lavinové nebezpečí v Krkonoších dnes kleslo z druhého na první, tedy nejnižší stupeň. Podle informací Horské služby Krkonoše je sněhová pokrývka zpevněná a stabilní. "Nebezpečná místa se vyskytují pouze ojediněle, zvýšená opatrnost je nutná na svazích nad 40 stupňů. Tendence lavinového nebezpečí je setrvalá," uvedl na webu Pavel Cingr z krkonošské horské služby.

Přidejte svůj názor

Krkonoše

Na hřebenech Krkonoš je okolo 80 centimetrů sněhu. Více sněhu je na závětrných svazích a v závětrných žlabech. Na hřebenové Labské Boudě v nadmořské výšce 1415 metrů bylo dnes ráno zataženo, mlha, teplota kolem minus sedmi stupňů Celsia a sněhu okolo 60 centimetrů.

V Krkonoších bylo v současné zimní sezoně poprvé vyhlášeno lavinové nebezpečí 10. prosince, a to o síle prvního stupně. Lavinové nebezpečí stouplo na druhý stupeň pětibodové stupnice po dalším sněžení 13. prosince.

Lavinovými lokalitami v Krkonoších jsou Kotelní jámy, údolí Bílého Labe od Boudy u Bílého Labe, Kozí hřbety a Labský, Obří, Dlouhý a Modrý důl. Ročně v horách sjede několik desítek lavin. V minulých letech byl v Krkonoších vyhlášen nejvýše čtvrtý stupeň.

Předpověď na úterý (00-24):
Zataženo až oblačno, zpočátku v Čechách místy slabé sněžení. Odpoledne a večer částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, při malé oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle kolem -6 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C. Slabý jihozápadní až jižní vítr 1 až 4 m/s, vítr se bude později měnit na jihovýchodní.

Předpověď na středu (00-24):
Oblačno až polojasno, postupně místy zataženo nízkou oblačností nebo mrznoucí mlhy. Ojediněle slabé sněžení nebo mrholení, i mrznoucí. Večer od západu přibývání frontální oblačnosti. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, při malé oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle kolem -7 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, informuje portal.chmi.cz.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Většinou zataženo. V Čechách od západu místy sněžení, pod 400 m i srážky smíšené. Večer se srážky rozšíří i na Moravu a do Slezska. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na pátek (00-24):
Většinou zataženo, místy sněžení, postupně od západu déšť, ve východní polovině území ojediněle i mrznoucí. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na noc a sobotu 23. února

22.02.2019 09:19 Ze severu postoupí do střední Evropy mohutná tlaková výše. Po její přední straně bude zpočátku…

Česko zasáhnou arktické mrazy a silný vítr. Kdy přijde opět jaro?

22.02.2019 08:55 Navzdory překvapivému oteplení a několika pokořeným teplotním rekordům má Česko před sebou mrazivý…

Třetina Česka je vyprahlá. Brzy může nastat opačný extrém, varuje biolog

21.02.2019 22:10 Aktualizováno Na třetině území České republiky jsou podzemní vody před začátkem jara ve stavu silného nebo…

Předpověď počasí na noc a pátek 22. února

21.02.2019 09:19 Za studenou frontou se bude rozšiřovat ze Skandinávie nad střední Evropu tlaková výše, informuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama