Kdy se přižene další sníh? Předpověď počasí na nový rok

Kdo se těšil na Vánoce na sněhu, bude podle meteorologů zklamán. Po teplotně nadprůměrných svátcích by ale mělo přijít ochlazení, sníh a mráz. Ta pravá zima by tam měla vypuknout už počátkem ledna.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Zimní počasí, ilustrační foto

Po nadprůměrně teplých svátcích, kdy se budou nejvyšší denní teploty pohybovat kolem +2 °C a a nejnižší noční teploty kolem -4 °C, přijde podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu ochlazení.

To by mělo nastat už od 31. prosince 2018 a nejchladněji by mělo být do 6. ledna 2019. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 0 °C, naopak nejnižší noční teploty klesnou až na -6 °C.

To potvrzuje i meteoroložka společnosti Dagmar Honsová, která serveru Globe24.cz řekla, že těsně před Štědrým dnem k nám začne pronikat teplý vzduch od západu až severozápadu a přinese oteplení.

"Začátek ledna by měl přinést po teplotně nadprůměrných svátcích návrat zimy a postupně sněžení i do nížin," dodala.

Podle britského modelu AccuWeather by měly být první a druhý lednový týden z celého ledna nejchladnější. Ve druhém týdnu by se denní teploty měly pohybovat kolem -3 °C, noční pak klesnou až na -9 °C.

Od třetího lednového týdne by měly průměrné denní teploty stoupnout na 3 až 5 °C, nejnížší noční teploty se ale budou po celý leden pohybovat pod bodem mrazu kolem -2 až -4 °C.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vzduch se pročistil. Na Moravě a ve Slezsku byla odvolána smogová situace

24.01.2019 09:45 Aktualizováno Kvalita ovzduší v Moravskoslezském kraji se zlepšila a meteorologové tak v noci na dnešek a ráno…

Předpověď počasí na noc a pátek 25. ledna

24.01.2019 09:06 Počasí u nás bude i nadále částečně ovlivňovat tlaková níže nad centrálním Středomořím, informuje…

Česko zasype sníh a pokryje ledovka, o víkendu bude -15 stupňů

24.01.2019 08:26 Počasí bude o nadcházejícím víkendu méně mrazivé, než jaké svírá Českou republiku tento týden.…

Teplota spadla pod minus 30 stupňů. Kdy mrazy poleví? Předpověď do konce…

23.01.2019 22:16 Aktualizováno Na šumavské Jezerní slati bylo dnes v noci minus 30,8 stupně. Je to nejnižší teplota, kterou dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama