Varování meteorologů: Počasí se zblázní, bude 11 stupňů a přižene se vichřice

Ačkoliv se má na našem území postupně oteplovat a Vánoce bychom měli trávit spíše na blátě, počasí se rozhodlo, že poslední dny před svátky Čechy ještě potrápí. Zatímco v Čechách teploty vyšplhají nad deset stupňů, na Moravě a ve Slezsku se objeví silná vichřice.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

V pátek bude většinou zataženo a na celém území se objeví déšť se sněhem nebo déšť, ve východní polovině území i sněžení. Nejnižší noční teploty v Čechách klesnou na +3 až -1 °C, v severovýchodních Čechách, na Moravě a ve Slezsku až na 0 až -4 °C.

Nejvyšší denní teploty naopak stoupnou na 0 až 4 °C, večer v Čechách dokonce na 5 až 9 °C. Od pátečního odpoledne do sobotního rána se ale bude na severní Moravě a ve Slezsku vyskytovat čerstvý až silný vítr s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h).

V sobotu bude většinou zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami. Nejnižší noční vyšplhají na neuvěřitelných 8 až 4 °C, na Moravě a ve Slezsku se udrží kolem +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty pak porostou na 7 až 11 °C. Nárazově bude vichřice přetrvávat.

V neděli bude oblačno až zataženo, místy se objeví přeháňky, později odpoledne a večer od západu na většině území déšť. Nejnižší noční teploty klesnou na 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty mírně poklesnou na 5 až 9 °C. 

Na Štědrý den bude oblačno až zataženo, občas se objeví déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty se udrží kolem 6 až 2 °C. Nejvyšší denní
teploty vzrostou na 6 až 10 °C. 

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí děsí hasiče: Česko zasáhne vichřice, vzroste riziko požárů

22.04.2019 11:49 V úterý bude na většině území Česka vát silný vítr, který může v nárazech dosahovat rychlosti až 70…

Zvrat v počasí: Blíží se studené fronty. Sešup teplot, bouřky, vichr

22.04.2019 09:48 Nad západní Evropou se prohloubí brázda nízkého tlaku vzduchu, po jejíž přední straně k nám ve…

Předpověď počasí na noc a úterý 23. dubna

22.04.2019 09:12 Počasí u nás bude zpočátku ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry, postupně brázda…

Počasí se radikálně změní: Česko zasáhnou bouřky, žene se silný vítr

22.04.2019 03:04 Aktualizováno Tlaková výše nad jižní Skandinávií bude slábnout. Na počátku příštího týdne ovlivní počasí zejména…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama