Výstraha: Česko dnes zasáhne vichřice, možná i povodně

Na většině území České republiky bude dnes odpoledne foukat silný vítr. V nárazech dosáhne až 70 kilometrů za hodinu. Větrné počasí se vyhne jen severu Čech a jihu Moravy.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Hasiči odstraňují následky orkánu

Na Šumavě pak meteorologové očekávají až do nedělního poledne vzestup hladin řek. V důsledku srážek a tání sněhu by mohly dosáhnout prvního stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Výstraha před silným větrem s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 12:30 do 18:00 pro všechny kraje s výjimkou Libereckého, Jihomoravského a Zlínského a části Ústeckého a Olomouckého. Meteorologové vyzývají k opatrnosti při pohybu venku i při řízení vozidel. Na horách by lidé měli omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Povodňová bdělost platí na Šumavě v částech Jihočeského a Plzeňského kraje. Meteorologové nepředpokládají vzestupy hladin řek, kdy se voda vylévá z břehů. Upozorňují ale na zvýšený odtok vody a snížení stability stromů v podmáčené půdě. Doporučují sledovat vývoj situace na webuČHMÚ nebo v médiích.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko sevřou silné celodenní mrazy, jen tak se neoteplí

20.01.2019 08:37 Do konce ledna budou teploty pod dlouhodobým průměrem, Česko tak čekají celodenní mrazy. Zvolna…

Předpověď počasí na noc a neděli 20. ledna

19.01.2019 19:52 Nad střední Evropou se bude udržovat nevýrazné tlakové pole, informuje chmu.cz.

Teploty spadnou na -15 stupňů. Česko zasáhnou velmi silné mrazy

19.01.2019 15:29 Aktualizováno Příští týden zasáhnou Česko velmi silné mrazy, při nichž teploty spadnou hluboko pod nulu.…

Česko zasáhla extrémní zima, v noci bylo -32 stupňů. Příští týden bude…

19.01.2019 13:35 Aktualizováno Teploty v Česku v noci a ráno klesaly hluboko pod bod mrazu. V mrazových kotlinách dosahovaly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama