Vánoční dárek od matky přírody? Meteorologové na poslední chvíli změnili předpověď

Většina z nás se už smířila s tím, že letos opět bílé Vánoce nebudou. Meteorologové ale na poslední chvíli pozměnili předpověď. Sněhové vločky budou na svátky i ve středních polohách. Pokud toužíte po kupě sněhu, musíte ovšem do hor. Nadílku očekávají především Beskydy a Jeseníky.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Přes Českou republiku v pondělí přecházela studená fronta, po jejím přechodu k nám pronikl chladnější vzduch. 

Dnes bude zataženo až oblačno a místy sněžení, v polohách pod 400 m i déšť se sněhem nebo déšť. V Beskydech a Jeseníkách sněžení trvalejší. K večeru od jihozápadu postupně ubývání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C. Čerstvý severozápadní až západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Od vyšších poloh místy tvorba sněhových jazyků, zejména v Beskydech, informuje portal.chmi.cz.

Předpověď na středu (00-24):
Zataženo až oblačno, v jihozápadní polovině území místy přechodně až polojasno. Ojediněle, na severu a severovýchodě místy sněžení, postupně v polohách pod 600 m déšť se sněhem nebo déšť. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s bude k večeru slábnout.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Zataženo až oblačno, v jihozápadní polovině Čech místy přechodně až polojasno. Ojediněle, na severu a severovýchodě místy déšť, v polohách nad 800 m déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty +4 až 0 °C, při zmenšené oblačnosti a slabém větru až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na pátek (00-24):
Zataženo až oblačno, v jihozápadní polovině Čech místy přechodně až polojasno. Ojediněle, na severu a severovýchodě místy déšť, v polohách nad 900 m déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty +4 až 0 °C, při zmenšené oblačnosti a slabém větru až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a pátek 19. července

18.07.2019 08:52 Přes naše území přejde okluzní fronta od západu. Za ní se k nám bude rozšiřovat nevýrazný výběžek…

Meteorologové změnili předpověď počasí na víkend: A pak přijde...

18.07.2019 08:15 Předpověď počasí nás zklame. Mnoho z nás se těšilo po chladných dnech na konečně teplejší dny s…

Meteorologové mění předpověď počasí: Po víkendových tropech přijde...

17.07.2019 21:53 Aktualizováno V Česku by se mělo konečně zase začít oteplovat. Během víkendy by se měly dokonce objevit tropické…

Předpověď na noc a čtvrtek 18. července

17.07.2019 08:57 Nad střední Evropou se bude nacházet nevýrazné tlakové pole, informuje portal.chmi.cz

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama