Na Silvestra jako na jaře? Předpověď počasí na prodloužený víkend

Kdo se po Vánocích "na blátě" těšil alespoň na zasněžený příchod nového roku, bude pravděpodobně zklamán. Teploty během dne dosáhnou až k téměř deseti stupňům a ochlazovat se bude jen velmi pozvolna.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Dnes nás čeká zatažené až oblačné počasí s občasným deštěm. Po ránu se mohou ojediněle objevit mlhy. Nejvyšší denní teploty stoupnou na 5 až 9 °C, v 1000 m na horách se budou pohybovat kolem 3 °C. 

Obdobná situace bude panovat v pátek, kdy bude zataženo až oblačno, místy přechodně až polojasno. Ojediněle se objeví déšť, nad 900 m postupně déšť se sněhem nebo sněžení.

Nejnižší noční teploty pravděpodobně neklesnou pod nulu a budou se pohybovat kolem +4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty stoupnou na 4 až 8 °C. 

I v sobotu bude zataženo až oblačno, v jihozápadní polovině Čech přechodně až polojasno. Ojediněle se na severu a severovýchodě může vyskytnout déšť, nad 700 m déšť se sněhem nebo sněžení.

Nejnižší noční teploty se udrží na hodnotách kolem +4 až 0 °C, nejvyšší denní teploty mírně klesnou, na 2 až 6 °C. 

Podobná situace bude panovat v neděli, kdy bude zataženo až oblačno, od severozápadu se objeví déšť nebo přeháňky, nad 800 m, místy přechodně nad 500 m srážky smíšené nebo sněhové.

Večer dojde k ustávání srážek. Nejnižší noční teploty klesnou na +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty ale naopak stoupnou na 3 až 7 °C. 

Na Silvestra bude zataženo až oblačno, místy se objeví déšť nebo přeháňky, zpočátku nad 800 m, na severovýchodě nad 500 m srážky sněhové. 

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty mírně klesnou na 2 až 6 °C.

Stejná situace bude panovat i na Nový rok, kdy bude oblačno a zataženo s teplotami 3 až -1 °C v noci a 2 až 6 °C během dne. Ochlazovat se začne postupně v průběhu zbytku týdne.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Oteplování se projevuje i v peněženkách Čechů, každý rok zaplatíme miliardy

23.03.2019 11:46 Aktualizováno Lidé budou muset ze svých kapes vytáhnout miliardy korun. To jsou částky, které naši republiku…

Předpověď počasí na noc a neděli 24. března

23.03.2019 09:20 Přes naše území bude od severozápadu zvolna postupovat studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Počasí se pokazí: Jaro začne pádem teplot, žene se silný vítr. Předpověď…

23.03.2019 07:45 Přes severní Německo bude postupovat studená fronta, která začne v sobotu večer ovlivňovat počasí v…

O víkendu bude 20 stupňů a vrátí se sníh. Velká předpověď počasí

23.03.2019 07:26 Aktualizováno Po ochlazení, které Česko zasáhlo na počátku týdne, se opět začíná oteplovat. Do víkendu teploty…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama