Varování meteorologů: Česko zasáhne o víkendu silná vichřice

Česko zasáhne o víkendu silný vítr, který může dosahovat rychlosti až 90 km/h. Vyplývá to z varování Českého hydrometeorologického ústavu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Větrný rukáv
doporučujeme

Meteorologové očekávají, že silný vítr dosahující rychlosti vichřice zasáhne Česko v neděli. Vítr by měl v nárazech dosahovat rychlosti 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h).

Na horách bude intenzita větru ještě vyšší. Zejména na hřebenech severních hor kolem bude dosahovat rychlosti zhruba 25 m/s (tedy kolem 90 km/h).

Meteorologové doporučují zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty (květináče, zahradní nábytek, plechy, apod.), zabezpečit skleníky, stavební jeřáby apod.

Při řízení auta jet maximálně opatrně a pomalu. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné. To platí zejména pro prázdné nákladní auto. Lidé by také měli sledovat dopravní zpravodajství.

Na horách by měli lidé omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií. Měli by také dodržovat pokyny Horské služby a dávat pozor na možnost pádu drátů vysokého napětí. Pokud leží na zemi, nepřibližovat se k nim.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ničivé bouřky se přehnaly přes Olomoucký kraj, hasiči mají pohotovost

16.06.2019 15:30 Aktualizováno Přes Olomoucký kraj se dnes odpoledne opět přehnaly silné bouřky. Hasiči už zaznamenali více než…

Druhá Afrika? Počasí zásadně mění Česko, na vodu si nezvykejte, varuje…

16.06.2019 15:15 Aktualizováno Vysoké teploty a sucho opět začínají trápit celé Česko. Problém rozebral odborník z Ústavu pro…

Bouřlivé počasí devastovalo Česko. Lidé uvázli na ostrově uprostřed rybníka

16.06.2019 13:59 Aktualizováno Po sobotní večerní bouřce se v Táboře sesunula půda a zasypala osobní vůz. Nikdo se nezranil. Ulice…

Bouřky zpřetrhaly elektrické vedení, bez proudu bylo 34 tisíc domácností

16.06.2019 12:05 Bouřky, které se v sobotu večer a v noci prohnaly přes Českou republiku, způsobily kromě dopravních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama