Varování meteorologů: Česko zasáhne o víkendu silná vichřice

Česko zasáhne o víkendu silný vítr, který může dosahovat rychlosti až 90 km/h. Vyplývá to z varování Českého hydrometeorologického ústavu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Větrný rukáv

Meteorologové očekávají, že silný vítr dosahující rychlosti vichřice zasáhne Česko v neděli. Vítr by měl v nárazech dosahovat rychlosti 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h).

Na horách bude intenzita větru ještě vyšší. Zejména na hřebenech severních hor kolem bude dosahovat rychlosti zhruba 25 m/s (tedy kolem 90 km/h).

Meteorologové doporučují zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty (květináče, zahradní nábytek, plechy, apod.), zabezpečit skleníky, stavební jeřáby apod.

Při řízení auta jet maximálně opatrně a pomalu. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné. To platí zejména pro prázdné nákladní auto. Lidé by také měli sledovat dopravní zpravodajství.

Na horách by měli lidé omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií. Měli by také dodržovat pokyny Horské služby a dávat pozor na možnost pádu drátů vysokého napětí. Pokud leží na zemi, nepřibližovat se k nim.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Krkonoších se samovolně utrhla lavina, měla několik set metrů

21.03.2019 17:14 Aktualizováno V Kotelních jámách v Krkonoších odpoledne sjela lavina o délce několika set metrů. Nikoho…

Češi si kvůli počasí připlatí, z peněženek vytáhnou miliardy

21.03.2019 16:17 Aktualizováno Lidé budou muset ze svých kapes vytáhnout miliardy korun. To jsou částky, které naši republiku…

O víkendu bude 20 stupňů a vrátí se sníh. Velká předpověď počasí

21.03.2019 10:41 Aktualizováno Po ochlazení, které Česko zasáhlo na počátku týdne, se opět začíná oteplovat. Do víkendu teploty…

Předpověď počasí na noc a pátek 22. března

21.03.2019 08:51 Nad západní a střední Evropou se bude udržovat rozsáhlá tlaková výše, která se bude zvolna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama