Arktická zima se vrací? Po Silvestru teploty prudce spadnou. Předpověď počasí na začátek ledna

Stejně jako dnes, i v následujících dnech bude rtuť na teploměru ukazovat spíše jarní než zimní teploty. To se ale v průběhu příštího týdne zlomí a dočkáme se mrazů, při nichž teploty klesnou hluboko pod nulu.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Počasí zatím nijak nenaznačuje, že by se blížil přelom prosince a ledna. Dnes dosáhnou nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C a jiné to nebude ani v následujících dnech.

V sobotu sice bude zataženo až oblačno, místy, zejména na severu a severovýchodě, se objeví déšť, a v polohách nad 800 m či na východě nad 600 m déšť se sněhem nebo sněžení, teploty ale moc klesat nebudou.

Zatímco nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +3 až -1 °C, nejvyšší denní teploty klesnou jen o stupeň, a to na 2 až 6 °C. 

V neděli bude převážně zataženo a od severozápadu se objeví déšť nebo přeháňky, odpoledne a večer ale dojde k ustávání srážek a místy protrhávání oblačnosti.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty stoupnou na 4 až 8 °C. Meteorologové ale varují před silným větrem o rychlosti 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s.

Na Silvestra bude zataženo až oblačno, místy se objeví déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat v rozmezí +3 až -1 °C, nejvyšší denní teploty pak vyrostou na 3 až 7 °C. 

Jiné to nebude ani v úterý, kdy bude oblačno až zataženo, místy s déštěm, zejména na severu a severovýchodě, v polohách nad 1000 m přechodně i se sněžením. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 4 až 0 °C, nejvyšší denní teploty kolem 3 až 7 °C. 

Od středy se ale začne počasí lámat. Na většině území se objeví sněhové přeháňky a v nižších polohách deště se sněhem. Nejnižší noční teploty klesnou do konce týdne až na -7 °C, naopak nejvyšší denní teploty se budou držet kolem 0 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ničivé bouřky se přehnaly přes Olomoucký kraj, hasiči mají pohotovost

16.06.2019 15:30 Aktualizováno Přes Olomoucký kraj se dnes odpoledne opět přehnaly silné bouřky. Hasiči už zaznamenali více než…

Druhá Afrika? Počasí zásadně mění Česko, na vodu si nezvykejte, varuje…

16.06.2019 15:15 Aktualizováno Vysoké teploty a sucho opět začínají trápit celé Česko. Problém rozebral odborník z Ústavu pro…

Bouřlivé počasí devastovalo Česko. Lidé uvázli na ostrově uprostřed rybníka

16.06.2019 13:59 Aktualizováno Po sobotní večerní bouřce se v Táboře sesunula půda a zasypala osobní vůz. Nikdo se nezranil. Ulice…

Bouřky zpřetrhaly elektrické vedení, bez proudu bylo 34 tisíc domácností

16.06.2019 12:05 Bouřky, které se v sobotu večer a v noci prohnaly přes Českou republiku, způsobily kromě dopravních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama