Arktická zima se vrací? Po Silvestru teploty prudce spadnou. Předpověď počasí na začátek ledna

Stejně jako dnes, i v následujících dnech bude rtuť na teploměru ukazovat spíše jarní než zimní teploty. To se ale v průběhu příštího týdne zlomí a dočkáme se mrazů, při nichž teploty klesnou hluboko pod nulu.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Zimní počasí, ilustrační foto

Počasí zatím nijak nenaznačuje, že by se blížil přelom prosince a ledna. Dnes dosáhnou nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C a jiné to nebude ani v následujících dnech.

V sobotu sice bude zataženo až oblačno, místy, zejména na severu a severovýchodě, se objeví déšť, a v polohách nad 800 m či na východě nad 600 m déšť se sněhem nebo sněžení, teploty ale moc klesat nebudou.

Zatímco nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +3 až -1 °C, nejvyšší denní teploty klesnou jen o stupeň, a to na 2 až 6 °C. 

V neděli bude převážně zataženo a od severozápadu se objeví déšť nebo přeháňky, odpoledne a večer ale dojde k ustávání srážek a místy protrhávání oblačnosti.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty stoupnou na 4 až 8 °C. Meteorologové ale varují před silným větrem o rychlosti 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s.

Na Silvestra bude zataženo až oblačno, místy se objeví déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat v rozmezí +3 až -1 °C, nejvyšší denní teploty pak vyrostou na 3 až 7 °C. 

Jiné to nebude ani v úterý, kdy bude oblačno až zataženo, místy s déštěm, zejména na severu a severovýchodě, v polohách nad 1000 m přechodně i se sněžením. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 4 až 0 °C, nejvyšší denní teploty kolem 3 až 7 °C. 

Od středy se ale začne počasí lámat. Na většině území se objeví sněhové přeháňky a v nižších polohách deště se sněhem. Nejnižší noční teploty klesnou do konce týdne až na -7 °C, naopak nejvyšší denní teploty se budou držet kolem 0 °C.

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko sevřou silné celodenní mrazy, jen tak se neoteplí

20.01.2019 08:37 Do konce ledna budou teploty pod dlouhodobým průměrem, Česko tak čekají celodenní mrazy. Zvolna…

Předpověď počasí na noc a neděli 20. ledna

19.01.2019 19:52 Nad střední Evropou se bude udržovat nevýrazné tlakové pole, informuje chmu.cz.

Teploty spadnou na -15 stupňů. Česko zasáhnou velmi silné mrazy

19.01.2019 15:29 Aktualizováno Příští týden zasáhnou Česko velmi silné mrazy, při nichž teploty spadnou hluboko pod nulu.…

Česko zasáhla extrémní zima, v noci bylo -32 stupňů. Příští týden bude…

19.01.2019 13:35 Aktualizováno Teploty v Česku v noci a ráno klesaly hluboko pod bod mrazu. V mrazových kotlinách dosahovaly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama